Besibaigiančio galiojimo maistas labdarai

„IKI“ - DIDŽIAUSIAS MAISTO DONORAS

„Maisto bankas“ ir prekybos tinklas „IKI“ 2009 m. rugsėjo mėn. pradėjo naują Lietuvoje paramos projektą. „Maisto bankas“ iš „IKI" parduotuvių kasdien surenka paskutinę dieną galiojančius maisto produktus ir tą pačią dieną juos paskirsto nepasiturinčiuosius maitinančioms socialinėms organizacijoms.

Šiuo metu iš daugiau nei 230 „IKI“ parduotuvių kas rytą surenkame vidutiniškai 2-4 tonas maisto. Maistą šio vieno didžiausių Lietuvoje prekybos tinklo parduotuvės „Maisto bankui" atiduoda 46 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Taip pat neparduodamus, bet tinkamus naudoti maisto produktus atiduoda „IKI" logistikos centrai Vilniuje ir Panevėžyje. 

„IKI“ yra pirmasis prekybos tinklas, nusprendęs iš prekybos anksčiau išimti dar tinkamus vartoti maisto produktus ir perduoti juos operatyvų paskirstymą užtikrinančiam „Maisto bankui“. Mes tai laikome sėkmingu ir socialiai atsakingiems maisto gamintojams ar prekybininkams sektinu pavyzdžiu - juk galima, ir reikia, ne naikinti dar tinkamą vartoti maisto, bet atiduoti jį tiems, kuriems sunku prasimaitinti, - sakė prekybos tinklo „IKI“ generalinis direktorius Marcelis Harasztis, - džiaugiamės sukūrę didžiausią nevalstybinę maisto labdaros programą Lietuvoje.”

Sėkmingai sustygavus procesą, kuriame lemiamas vaidmuo tenka logistikos operatyvumui bei savanorių pagalbai, labdaros geografija vis plečiasi ir žmonėms išdalinamo maisto kiekis didėja. 2016-aisiais „IKI“ nepasiturinčiųjų maitinimui perdavė vaisių, daržovių, pieno ir mėsos produktų, duonos gaminių už 6 mln. 13,208 tūkst. eurų. Kas mėnesį „Maisto bankas“ per socialių organizacijų tinklą nepasiturinčius žmones šiuo maistu pamaitina daugiau nei 72 tūkst. kartų.

Šiuo socialiai atsakingos veiklos pavyzdžiu jau seka ir kiti Lietuvos prekybininkai - „MAXIMA", „RIMI", „SANITEX", „EUGESTA".

Paremk