Artėjant Velykoms išdalinti „Maisto banko“ akcijos paketai | „Maisto bankas“

Artėjant Velykoms išdalinti „Maisto banko“ akcijos paketai

Artėjant Šv. Velykoms išdalinti „Maisto banko“ akcijos metu geros valios žmonių paaukoti maisto produktai.

Tradiciškai prieš pavasario šventes rengiamos „Maisto banko“ akcijos metu 74 miestuose surinkta 479 tūkst. eurų vertės maisto. Didelę jo dalį savo globojamiems socialiai pažeidžiamiems žmonėms jau spėjo išdalinti „Maisto banko“ akcijoje dalyvavusios socialinės organizacijos.

Penkiuose regioniniuose „Maisto banko“ sandėliuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose mūsų savanoriai gautą maistą surūšiavo, sutikslino svorį, patikrino galiojimo datas ir išskirstė į maisto paketus. Didesnė šio maisto dalis perduodama nepasiturinčioms šeimos, kurias „Maisto banko“ prašymu paketų atsiimti atsiunčia savivaldybių socialiniai darbuotojai.  Likęs maistas paliekamas paskirstyti vasarą organizuojamoms nepasiturinčių šeimų vaikų vasaros poilsio stovyklos ir rezervui padėti krizėje atsidūrusioms šeimoms.

Siekdami pradžiuginti nepriteklių kenčiančias šeimas, „Maisto banko“ savanoriai stengėsi kuo daugiau maisto išdalinti iki švenčių. Vien Vilniuje priešvelykinius maisto paketus namo parsinešė daugiau nei 500 mažas pajamas turinčių vilniečių. Parama maistu buvo dalinama ne tik darbo dienomis, bet ir šeštadieniais. 

„Atsižvelgėme ir į tai, kad valstybės koordinuojamos Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramos vasario-kovo mėnesiais dalintas paketas buvo itin kuklus, o kito dalinimo maistas daugumą gyventojų pasieks jau po švenčių. Sunkiau gyvenantys, o ypač vaikų turintys, žmonės neturėtų sutiktų šv. Velykų tuščiomis lėkštėmis. Į pagalbą pasitelkę seniūnijų socialinius darbuotojus, šiuo metu sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrusias šeimas pakvietėme jatsiimti mūsų savanorių paruoštų maisto paketų,“ – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Maisto atsiimti atėjusi vilnietė Dana dėkojo „Maisto banko“ akcjoje dalyvavusiems ir aukojusiems geradariams. „Labai džiaugiuosi, kad parama teikiama prieš šventes. Mūsų šeimos šventinis stalas būna kuklus - keli kiaušiniai, mišrainės. Tačiau ir tai pareikalauja papildomų išlaidų - kasdien tokių dalykų neperkame. Gauto maisto krepšelio kaip tik ir pakaks – gavome aliejaus, konservų, cukraus, arbatos. Šių produktų dažniausiai ir trūksta, tad dabar galėsime susitaupyti kelis papildomus eurus kitoms būtiniausioms išlaidoms. Mums su vyru daug nereikia, bet parama maistu labai svarbi - pernai dėl kilusio gaisro praradome savo namus, tad esame dėkingi už bet kokią pagalbą.“

„Maisto banko“ akcijos paramos paketą sudaro suaukoti ilgo galiojimo produktai  - kelių rūšių kruopos (dažniausiai ryžiai ir grikiai), makaronai, arbata, aliejus, cukrus, mėsos arba žuvies konservai, daržovių konservai, miltai ir saldumynas. Kam atitenka „Maisto banko“ akcijos metu surinkta parama, galima matyti akcijos žemėlapyje.

            Širdingai dėkojame „Maisto banko“ akcijos dalyviams, savanoriams ir rėmėjams! Padėti pamaitinti nepasiturinčius galite skambindami nr. 1343 (auka 2 eur) ir ypač skirdami „Maisto bankui“ 2% savo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio – žr. čia. Gražių šv. Velykų!