Gera kaina - Geras darbas | „Maisto bankas“

Prekybos tinklas „Iki“ pakvietė pirkėjus dalyvauti socialinėje akcijoje „Gera kaina – geras darbas“ ir padėti „Maisto bankui“. Pirkėjai prie paramos galėjo prisidėti pirkdami prekes 1 euru brangiau nei įprastai, šią sumą skirdami organizacijai. Nors šis pasiūlymas buvo sutiktas nevienareikšmiškai, mes jį vertiname kaip stulbinančią sėkmę, nes geradariai žmonės tokiu būdu paaukojo daugiau nei 300 tūkst. eurų. Prekybos tinklas „Iki“ prie socialinės akcijos prisidėjo ir savo lėšomis, skirdamas daugiau nei 52 tūkst. eurų.

„Surinkta parama mums yra milžiniškos reikšmės. Įsigiję dalį mums būtinos įrangos, galime efektyviau organizuoti ir skirstyti paramą maistu, pristatyti įvairesnių maisto produktų jų stokojantiems. Pavyzdžiui, skurstantys Šiaulių ir Panevėžio rajonų gyventojai gaudavo nedaug šviežių maisto produktų, nes neturėjome tinkamų sąlygų visam pasiūlomam kiekiui laikyti. Įsigiję šaldytuvus tokias sąlygas dabar turėsime ir galėsime dirbi maksimaliu režimu. Labai dėkojame visiems žmonėms, be kurių gerumo to niekaip nebūtume pasiekę“ – sako „Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

 

333.jpg

 

Lūžio taškas „Maisto bankui“

Surinktos lėšos leis praplėsti organizacijos veiklos geografiją – pasirūpinti didesniu skaičiumi skurstančiųjų, ypač gyvenančių atokesnėse vietovėse. Už surinktas lėšas „Maisto bankas“ jau įsigijo tris ir planuoja įsigyti dar du „Iveco” automobilius su šaldymo įranga, du pramoninius šaldytuvus Šiaulių ir Panevėžio sandėliams. Tai leis šių regionų nepasiturintiems gyventojams gauti gerokai didesnį kiekį šviežio maisto – pieno produktų, mėsos ir žuvies, kurie yra būtini visavertei mitybai užtikrinti, tačiau anksčiau jų nepasiekdavo dėl tinkamos įrangos trūkumo. Šviežiai mėsai ir žuviai transportuoti už surinktas lėšas „Maisto bankas“ taip pat jau įsigijo 72 termo dėžes, o šaldytiems produktams sandėliuoti – 10 šaldiklių. Be šių priemonių organizacija sulaukė 3 grindų plovimo mašinų, kurios reikalingos užtikrinti švarą ir tvarką sandėliuose, 2 elektrokrautuvų, 13 sandėlio vežimėlių ir 25 porų antbačių, stelažų ir rūšiavimo stalų.

„Dar prieš pradėdami socialinę akciją žinojome, jog sulauksime labai įvairių reakcijų, todėl pirminė kritikos banga mūsų neišgąsdino. Mes rizikavome, nes iki tol tokio masto socialinės akcijos Lietuvoje niekas nedarė. Tačiau mūsų rizika pasiteisino ir mes pasiekėme du mums labai svarbius pasiekimus – visų pirma tai, kad „Maisto bankas“ dar nepasibaigus socialinei akcijai galėjo įsigyti trūkstamų priemonių. Antra, kad įveikėme išankstines nuostatas ir paskatinome žmones aukoti“

Prekybos tinklas „Iki“ yra didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas, generuojantis maždaug 45 proc. maisto, kuris per „Maisto banką“ pasiekia skurdžiausiai gyvenančius Lietuvos žmones. Vidutiniškai per metus „Iki“ parduotuvės atiduoda 3 400 tonų maisto produktų už beveik 6 mln. eurų. „Iki“ projektas „Geras darbas – gera kaina” buvo nominuotas didžiausiame metų komunikacijos renginyje „PR Impact Awards 2018” ir socialinės atsakomybės projektų kategorijoje užėmė II-ąją vietą.

 

 

reikalinga.jpg