KELIAUJANČIOJE PARODOJE – NEŪKIŠKUMO IR MAISTO ŠVAISTYMO ATVEJAI | „Maisto bankas“

KELIAUJANČIOJE PARODOJE – NEŪKIŠKUMO IR MAISTO ŠVAISTYMO ATVEJAI

2014-08-10

Jau ne pirmus metus su maisto švaistymu Lietuvoje kovojantis „Maisto bankas“ šią vasarą visuomenės dėmesiui atkreipti ėmėsi ir meninių priemonių. Remiant Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO Programai Lietuvoje ir įgyvendindami projektą „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje!”, organizacijos atstovai sukūrė kilnojamąją fotografijų parodą apie maisto švaistymą.  

Pasak „Maisto banko“ atstovų, su šia paroda, kaip ir daugiau veiklų apimančiu projektu, jie ketina aplankyti 10 buvusių apskričių centrų. Jų manymu, tai viena priemonių jautriai ir emociškai atkreipti vietos gyventojų ir svečių dėmesį į šią svarbią socialinę, ekonominę ir ekologinę problemą.

Europos Komisijos duomenimis, kasmet Europoje prarandama 89 mln., o Lietuvoje – 581 tūkst. tonų maisto. Tuo tarpu, kas penktas Lietuvos gyventojas patiria skurdo riziką ir neturi galimybių pilnavertiškai maitintis. Tai tiek paradoksalu, kad, anot „Maisto banko“, būtina naudoti pačius įvairiausius būdus žmonių sąmoningumui stiprinti.

Vasarą kelionę per Lietuvą pradėjusi kilnojamoji paroda jau eksponuota Telšiuose. Taip pat planuojama, kad rugsėjo mėnesį ji aplankys Marijampolę, spalį – Panevėžį, lapkritį – Alytų, gruodžio mėnesį metus užbaigs Jonavoje. O naujaisiais, 2015-aisiais kelionę tęs Kaune, Šiauliuose, Utenoje ir Klaipėdoje. Kilnojamosios parodos pabaiga planuojama kovo - balandžio mėnesiais Lietuvos Respublikos Seime.

Šio projekto metu taip pat sukurtas virtualus atliekamo maisto žemėlapis, kuris kartu su paroda pristatomas susitikimuose regionuose, organizuojamos praktinės dirbtuvės, sukurtas ir taip pat pradedamas plačiai demonstruoti dokumentinis filmas apie maisto švaistymą Lietuvoje „Dėmesio – maistas!”.