KLAIPĖDOJE – IŠSKIRTINĖ VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS IR KLAIPĖDOS TERITORINĖS MUITINĖS TARNYBŲ INICIATYVA | „Maisto bankas“

KLAIPĖDOJE – IŠSKIRTINĖ VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS IR KLAIPĖDOS TERITORINĖS MUITINĖS TARNYBŲ INICIATYVA

2015-02-23

„Maisto banko“ delegacija 2015 metų sausio 21 dieną viešėjo Klaipėdoje, kur su vietos valdžia, verslininkais ir nevyriausybinėmis organizacijomis aptarė itin aktualų maisto švaistymo klausimą. Tai vienas iš dešimties regioninių susitikimų, projekto „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje!“ dalis. Jį finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2009–2014 m. NVO programa Lietuvoje.

Viešnagės metu „Maisto banko“ atstovai lankėsi vaisių ir daržovių importavimo bei eksportavimo UAB „Baltic Fresh Fruit“ valdose. Susitikimo metu užsimezgė daug žadantys santykiai. „Baltic Fresh Fruit“ ir „Maisto banko“ darbuotojai tarėsi dėl bendradarbiavimo. Vaisių ir daržovių eksportuotojai žadėjo atiduoti netinkamus parduoti, bet tinkamus vartoti maisto produktus bei teikti kokybės skyriaus konsultacijas: renkantiems maistą savanoriams išaiškinti, kokie produktai tinkami vartoti ir kokie požymiai rodo, kad produktas sugedęs.

Diskusijos metu „Maisto banko“ atstovai buvo sužavėti Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko entuziazmu. Kalbėdamas apie maisto švaistymą, jis akcentavo pamatines vertybes ir pagarbą maistui. Meras įsitikinęs, kad pagarba maistui privalo būti ne tik tarp gamintojų ir prekybininkų, bet ir kiekvieno iš mūsų kasdieniame gyvenime.

„Maisto banko“ darbuotojus džiugino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir muitinės darbuotojų noras bendradarbiauti. VMVT tarnybos atstovai geranoriškai siūlė Klaipėdos savanoriams papasakoti apie maisto saugą, o Klaipėdos teritorinės muitinės atstovė atkreipė „Maisto banko“ darbuotojų dėmesį į galimybę gauti šviežių importuojamų vaisių ir daržovių. Rasa Rentauskienė pastebėjo, kad nemažai importuojamų vaisių ir daržovių taip ir nepasiekia parduotuvių lentynų. Laivais gabenami produktai paprasčiausiai praranda savo prekinę išvaizdą ir nėra tinkami parduoti, tačiau maistinė jų kokybė visiškai gera. Tad parengus tinkamus teisės aktus, „Maisto bankas“ galėtų skurstančius Klaipėdos krašto gyventojus aprūpinti šviežiais vaisiais ir daržovėmis.

Diskusijos pabaigoje klaipėdiečiams buvo parodytas dokumentinis filmas „Dėmesio – maistas!“. „Maisto banko“ atstovai džiaugėsi, kad maisto švaistymo problemą nagrinėjantis filmas sujaudino uostamiesčio valdžią ir verslininkus. Susitikimo dalyviai susitarė ir toliau tęsti šį dialogą bei drauge ieškoti būdų, kaip tinkamą vartoti maistą skirti skurstantiesiems.