MAISTO ŠVAISTYMO PROBLEMA PRISTATYTA ALYTIŠKIAMS | „Maisto bankas“

MAISTO ŠVAISTYMO PROBLEMA PRISTATYTA ALYTIŠKIAMS

2014-11-02

Paskutinėmis spalio dienomis apskritojo stalo diskusija ir praktinės dirbtuvės „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje“ surengtos Alytaus miesto savivaldybėje. Čia labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ kvietimu rinkosi valdžios atstovai – Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas ir mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė, taip pat Alytaus regiono maisto gamintojai, ūkininkai, prekybininkai, savivaldybių, socialinių įstaigų, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai. Kartu buvo tariamasi, kaip kuo efektyviau regione būtų galima išgelbėti atliekamą ir dažniausiai išmetamą maistą.

 

„Maisto banko" atstovai pateikė daugelį nustebinusius paradoksalius skaičius. Europos Komisijos duomenimis, Lietuvoje kasmet išmetama 581 tūkst. tonų maisto, kai, tuo tarpu, naujausiais statistikos duomenimis, šalyje skursta daugiau kaip 600 tūkst. žmonių – kas penktas gyventojas. Todėl organizacija ir rengia panašius susitikimus, diskusijas, siekdami suvienyti jėgas ir kartu su vietos bendruomenėmis rasti papildomų būdų vartojimui tinkamą atliekamą maistą perduoti skurstančiųjų maitinimui. 

„Maisto bankas" kasmet didina savo pajėgumus ir šiuo metu surenka beveik pusšešto milijono porcijų maisto, kuriuo aprūpinami 205 tūkst. gyventojų. Tai didelis pasiekimas ir skaičius, tačiau vis tiek dar pasiekiamas tik trečdalis tų, kam reikalinga pagalba. Todėl nuolat ieškoma ir nestandartinių būdų problemai spręsti. Viena tokių – specialus maisto išteklių žemėlapis. Tai priemonė, turėsianti palengvinti atliekamo maisto perdavimą labdarai, greičiau ir efektyviau susiejanti tuos, kurie turi atliekamų produktų, su tais, kurie gali juos išdalinti skurstantiesiems.

Taip pat miesto bendruomenei pristatytos ir dar dvi meninės priemonės dėmesiui atkreipti ir platesniam kontekstui suvokti – tai kovai su maisto švaistymu skirta kilnojamoji paroda, kuri mieste liks ir bus eksponuojama visą lapkričio mėnesį. Taip pat ir dokumentinis filmas „Dėmesio – maistas!“, jautriai ir įtaigiai atskleidžiantis maisto švaistymo problemą.

Šis regioninis renginys – tai projekto „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje!” dalis. Projektą finansuoja Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO Programa Lietuvoje.