Pasaldink gyvenimą | „Maisto bankas“

Įsisiūbuojant vasaros sezonui socialiai atsakingi restoranai skelbia visuomeniško jautrumo mėnesį. Penkiasdešimt šalies restoranų ir kavinių savo lankytojams siūlys ragauti desertų, o gautą pelną skirs labdarai. Paprasčiausiai smaližiaudami specialiai šiam projektui siūlomus desertus, geradariai galės prisidėti prie „Maisto banko“ teikiamos pagalbos nepasiturinčioms šeimoms. 

„Pasaldink gyvenimą“ – tokiu ženkleliu žymėti patiekalai gundys restoranų lankytojus palepinti gomurį ir padėti pamaitinti tuos, kuriems ne tik apsilankymas restorane, bet ir kasdienė pilnavertiška mityba yra sunkiai įgyvendinama svajonė. 

„Lietuvoje skursta kas penkta šeima“, - socialinės akcijos priežastis aiškina jos sumanytoja „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. „Vasaros atostogų metu vieni vaikai gali mėgautis ledais ar šviežiais vaisiais - kitiems belieka pavydžiai ryti seilę. Vasarą vaikai iš skurdžių šeimų negauna ir nemokamo maitinimo mokyklose. Penktadalio skurdžiausiai gyvenančių šeimų mėnesio pajamos siekia vos 230 eurų, maistui dienai teišgalint išleisti vos porą eurų. Tokioms šeimoms gali padėti labdaros organizacijos, perduodamos iš parduotuvių surenkamus nespėjamus parduoti maisto produktus. Tačiau šiam darbui reikia lėšų“, tikina visuomenininkė.

„Pernai maisto skurstantiems išdalinti pavyko ketvirtadaliu daugiau, tačiau finansų maistui rinkti, transportuoti, sandėliuoti trūksta. Nusprendėme pagalbos kreiptis į restoranus ir jų lankytojus. Akcijoje „Pasaldink gyvenimą“ dalyvaujančiuose restoranuose ir kavinėse valgantiems klientams padavėjai pasiūlys specialių desertą, už kurį gautas pelnas bus skirtas „Maisto bankui“.  

Labdaringa akcija „Pasaldink gyvenimą“ tęsis iki liepos vidurio. Restoranų ir kavinių, kuriuose galima pasaldinti gyvenimą ne tik sau, sąrašas - http://www.maistobankas.lt/pasaldink/restoranai