22780130_10154349948447824_7380328111767726506_n_0.png

 

„Maisto banko“ akcija – du kartus metuose vykstantis nacionalinis paramos maistu rinkimas  „IKI”, „RIMI”, „LIDL”, „MAXIMA” bei kituose prekybos centruose.

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vykstančios „Maisto banko“ akcijos metu maisto prekių parduotuvėse tūkstančiai savanorių pasitinka pirkėjus dalindami skrajutes ir prašydami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų.

Panašias akcijas maisto bankai vykdo daugelyje Europos šalių. Lietuvoje rudeninės „Maisto banko“ akcijos organizuojamos nuo 2003 metų. Nuo 2009 metų šios labdaringos akcijos vyksta ir pavasarį. Iki 2017 metų vykusių „Maisto banko“ akcijų metu Lietuvos gyventojai nepasiturintiems paaukojo maisto produktų už 9,9 mln.

 

Šį rudenį „Maisto banko“ akcija vyko 72 Lietuvos miestuose bei miesteliuose, bendradarbiaujant su 360 socialinių organizacijų, o maisto surinkimui prekybos centruose talkino 8100 savanorių. Ruošiantis akcijai, buvo tikimasi, jog akcija sutelks visuomenę ir nepasiturinčių maitinimui aukuos 130 tūkst. gyventojų, kas leis „Maisto bankui“ kartu su socialinėmis organizacijomis pamaitinti apie 53 tūkst. skurdžiai gyvenančių asmenų. 

skaiciai nauji.png

Akcija truko dvi dienas, kurių metu parduotuvėse geraširdžiai pirkėjai nepasiturintiems paaukojo maisto už 421 tūkst. eurų, o tai yra didžiausia „Maisto banko“ akcijoje paaukoto maisto vertė.  „Maisto banko“ akcijos metu paaukota virš 130 tūkst. kartų ir nepasiturintiems nupirkta 367 tūkst. įvairių ilgai galiojančių maisto produktų. Surinktą maistą socialinės organizacijos išdalins skurdžiau gyvenantiems žmonėms iki artėjančių Šv. Kalėdų. Dalis didmiesčiuose surinkto maisto bus perduota į atokesnes kaimiškas vietoves.

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

Užduokite Jums rūpimą klausimą – atsiųskite jį mums el. paštu tadas@maistobankas.lt, ir mes operatyviai čia pateiksime į jį atsakymą. Ačiū Jums!

▶ Ar prekybos centrai nesipelno iš „Maisto banko” akcijos?

▶ Kaip užtikrinate, kada parama išdalinama sąžiningai?

▶ Kokių maisto produktų labiausiai reikia?

 Ką reikia žinoti savanoriams?

 

Akcijos naujienų archyvas:

Priešvelykinėje „Maisto banko“ akcijoje – dosnumo rekordai

Premjeras S. Skvernelis išlydėjo „Maisto banko“ akcijos savanorius

„Maisto bankas“ kvies aukoti nepasiturinčiųjų maitinimui

Aukoti maisto bus galima ir „Lidl“ parduotuvėse

„Maisto banko“ akcijoje aukoti brangesni produktai

„Maisto banko“ akcijoje – politikų desantas

Šį savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija

Labdaros varžybose laimi didmiesčiai („Maisto banko” akcija: statistika ir kuriozai)

Nuvilnijo jubiliejinė „Maisto banko" akcija - ačiū geradariams!

Ruošiamės rudens „Maisto banko“ akcijai!

„Maisto banko“ akcija griauna suvalkiečių „skūpumo“ mitą

Pavasarinė „Maisto banko“ akcija - saldesnė