Istorija

„Maisto bankas“ Lietuvoje veiklą pradėjo 2001 metais, kuomet labdaros ir paramos fondas „Lietuvos ir JAV iniciatyvos“ pradėjo vykdyti „Maisto banko“ labdaros programą. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėtos organizuoti „Maisto banko” akcijos, kurių metu šimtai ne pelno organizacijų ir tūkstančiai savanorių padėjo rinkti žmonių skurstantiesiems aukojamą maistą.

2007 metais „Maisto bankas“ tapo savarankišku labdaros ir paramos fondu, kurio tikslas – padėti pamaitinti nepasiturinčiuosius, mažinti maisto švaistymą, skatinti visuomenės solidarumą ir pilietiškumą.

Pirmuosius regioninius padalinius įsteigęs Vilniuje ir Panevėžyje, 2009 metais „Maisto bankas“ pradėjo veiklą Kaune ir Klaipėdoje, o 2015 m. duris atvėrė ir „Maisto banko” regiono padalinys Šiauliuose. Šiandien paramą maistu renkame ir dalijame 74 Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Per visus darbo metus surinkome ir nepasiturintiesiems maitinti perdavėme dešimtis tūkstančių tonų maisto. Vien 2018 metais išdalinome 8 174 tonas maisto už 12,9 mln. eurų, šią paramą dalinome 81 mieste, bendradarbiaudami su beveik 600 socialinių organizacijų.

Vertinant pastarųjų metų išdalinamo maisto vertę ir tam patiriamas išlaidas matome, kad vienas rėmėjo mums skirtas euras vidutiniškai tampa 15 porcijų valgio. Tai tampa įmanoma tik rėmėjų ir savanorių dėka – ačiū jiems labai!

 


Paremk