Apie mus

Misija ir vizija

 

„ Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms.

Mūsų misija - bendradarbiaujant su maisto gamintojais ir prekybininkais siekti, kad tinkamas vartoti maistas nebūtų išmetamas, bet pasiektų nepritekliuje gyvenančiųjų stalą.

„ Maisto bankas" yra atvira, nešališka ir nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, besiremianti geros valios žmonių ir socialiai atsakingų įmonių pagalba.  

Bendradarbiaudami su socialinėmis ne pelno organizacijomis bei įstaigomis siekiame užtikrinti, kad parama maistu pasiektų sunkiausiai gyvenančius žmones.

„ Maisto bankas" propaguoja atsakingą maisto vartojimą, racionalią mitybą, skatina efektyvų išteklių naudojimą bei visuomenės solidarumą mažinant skurdą ir tausojant aplinką.   

 

Istorija

 

„Maisto bankas" Lietuvoje veiklą pradėjo 2001 metais, kuomet labdaros ir paramos fondas „Lietuvos ir JAV iniciatyvos" padedamas „Kraft Foods Lietuva" pradėjo vykdyti „Maisto banko" labdaros programą. Kasmet daugelyje Lietuvos miestų organizavome "Maisto banko" akcijas, kurių metu šimtai ne pelno organizacijų ir tūkstančiai savanorių padėjo rinkti žmonių skurstantiesiems aukojamą maistą.   
2007 metais „Maisto bankas“ tapo savarankišku labdaros ir paramos fondu, kurio tikslas – padėti pamaitinti skurstančius Lietuvos gyventojus, mažinti maisto švaistymą, skatinti visuomenės solidarumą ir pilietiškumą.

Pradėjęs rinkti ir dalinti paramą maistu Vilniuje ir Panevėžyje, 2009 metais „Maisto bankas" pradėjo veikti Klaipėdoje, o nuo 2010 m. pradžios ir Kaune. „Maisto banko" rėmėjų dėka parama maistu šiandien dalijama septyniasdešimtyje Lietuvos miestų ir rajonų. 

„Maisto banko" idėja gimė JAV 1967 metais ir greitai paplito įvairiose pasaulio šalyse. Europoje maisto bankai pradėjo kurtis nuo 1984 metų. „Maisto bankas" 2009 metais tapo Europos maisto bankų federacijos FEBA nariu.

  • 2011 metais „Maisto bankas" išdalino 4191 tonas paramos maistu už 17,3 mln. litų.
  • 2012 metais "Maisto bankas" surinko ir nepasiturintiems išdalino 3063 tonas 16,4 mln. Lt vertės maisto produktų.
  • 2013 metais „Maisto bankas" surinko ir nepasiturintiems išdalino 2923 tonas 14,6 mln. Lt vertės maisto produktų. 
  • 2014 metais „Maisto banko" veiklos rezultatas - 4657 tonos surinkto ir išdalinto maisto, kurio vertė 3,9 mln. eurų (13,5 mln. Lt). 

Pernai mūsų paramą maistu gavo 272 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Vidutiniškai kas mėnesį maitiname 72 tūkst. žmonių - bedarbių, vienišų vaikus auginančių mamų, daugiavaikių šeimų, neįgaliųjų, pagyvenusiųjų ir kt.

Vertinant pastarųjų metų išdalinamo maisto vertę ir tam patiriamas išlaidas matome, kad vienas rėmėjo mums skirtas euras visutiniškai tampa 15 Eur vertės parama maistu!