Pagalba maistu socialiai

Teikėme pagalbą maistu socialiai pažeidžiamiems Vilniaus bendruomenių nariams

Bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto bendruomenėmis, Vilniaus miesto savivaldybe bei socialinėmis organizacijomis, „Maisto bankas“ vykdė projektus „Pagalba maistu socialiai pažeidžiamiems Vilniaus bendruomenių nariams“.

Projektai buvo vykdomi Antakalnio, Fabijoniškių, Grigiškių, Karoliniškių, Lazdynų, Panerių, Pašilaičių, Šeškinės, Vilkpėdės, Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijose. Paketus, kuriuos sudaro ilgiau galiojantys maisto produktai, gavo socialinę atskirtį ar nepriteklių kenčiantys žmonės, kuriems ypatingai reikalinga pagalba maisto produktais.

Nepritekliaus priežastys pačios įvairiausios – staiga dėl ligos, skyrybų, nedarbo ar kitų nelaimių išaugusios asmens ar šeimos išlaidos, sumažėjusios pajamos. Maisto paketus – aliejaus, arbatos, cukraus, kruopų, daržovių konservų, miltų, ryžių, saldumynų gavo bndruomenių nariai, priklausantys didžiausią skurdo riziką patiriančioms grupėms – vienišos mamos, bedarbiai, mažas pajamas gaunantys neįgalieji ir pensininkai, gausios šeimos.

Kaip pabrėžia „Maisto banko“  Vilniaus padalinio vadovas Modestas Bastys, „šie projektai labiausiai išsiskiria tuo, jog čia paramą maistu galėjo gauti ir žmonės, kurie dėl pateisinamų priežasčių yra praradę teisę į įprastinę socialinę paramą. Daugelyje seniūnijų buvo remiami sunkiai gyvenantys žmonės, kurie patys nedrįsta kreiptis ir prašyti pagalbos, tačiau sunki jų dabartinė situacija yra gerai žinoma bendruomenių nariams.  Keliose seniūnijose didesnis dėmesys buvo skiriamas išskirtinėms socialinėms grupėms. Štai pavyzdžiui Vilkpėdės seniūnija pasižymėjo tuo, jog čia paramą gavo regėjimo sutrikimų turinys nepasiturintieji.  Paramos gavėjus džiugino ir tai, jog mobilumo problemą turintys žmonės buvo lankomi namuose, o prie „Maisto banko“ dovanojamų maisto paketų bendruomenės pridėjo ir savo sukurtų kalėdinių dovanų.“

Šių „Maisto banko“ vydomų projektų metu buvo paremta >1,7 tūkst. sunkiai besiverčiančių Vilniaus seniūnijų gyventojų. Vidutinė vieno maisto paketo vertė siekė 17,35 eurų. Maistą transportuoti, rūšiuoti bei dalinti padėjo  „Maisto banko“ savanoriai bei viešuosius darbus atliekantys arba Probacijos tarynybos siųsti talkininkai. Projektus finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus seniūnijų seniūnaičių sueigos.