Dėl incidento Rokiškio socialinių paslaugų centre

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie „Maisto banko“ pareiškimą, pateiktą Panevėžio apskrities VPK Rokiškio raj. Policijos komisariatui dėl padarytos žalos, norime pateikti platesnį situacijos paaiškinimą tam, kad būtų išvengta neteisingų interpretacijų ir kaltinimų.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie „Maisto banko“ pareiškimą, pateiktą Panevėžio apskrities VPK Rokiškio raj. Policijos komisariatui dėl padarytos žalos, norime pateikti platesnį situacijos paaiškinimą tam, kad būtų išvengta neteisingų interpretacijų ir kaltinimų.

„Maisto bankas“ bendradarbiauja su kone tūkstančiu socialinių organizacijų ir įstaigų – 74 miestuose su jomis esame susitarę dėl besibaigiančio galiojimo maisto produktų iš prekybininkų ir pan. surinkimo ir išdalinimo jų globojamiems mažas pajamas turintiems asmenims. Tokiu būdu bendradarbiaujame ir su biudžetine įstaiga „Rokiškio socialinių paslaugų centras“, kuri surenka atliekančius maisto produktus iš dviejų parduotuvių ir juos išdalina nepasiturintiems rokiškėnams.

Šių metų pradžioje Rokiškio SPC prašymu įgaliojome šios įstaigos socialinę darbuotoją iš parduotuvių atsiimti ir išdalinti atliekančius maisto produktus ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais. Po kurio laiko mus pasiekė prieštaringa informacija, kad savaitgaliais surenkami maisto produktai dalinami netinkamai. Patikrinus Rokiškio SPC negalėjo pateikti maisto produktų išdalinimo dokumentų, priėmimo-perdavimo aktų. Rokiškio SPC už savaitgalių dalinimus buvusią atsakingą darbuotoją nušalino, savarankiškai vykdė tyrimą. 

Incidentą skirtingai aiškina Rokiškio SPC vadovai, pati buvusi šios įstaigos atsakinga socialinė darbuotoja ar kiti liudininkai, sunku vienareikšmiškai atsakyti, kas yra nutikę su tais maisto produktais – ar jie išdalinti, bet nėra pateikta dokumentų, ar atsitikę kažkas kita. Siekdami skaidrumo, aiškumo, paramai teikiamų maisto produktų atsekamumo, būdami nukentėjusi pusė, kreipėmės į policijos komisariatą. Tikimės, kad policijos tyrimas greitu laiku nustatys faktus, kuriuos galėsime vertinti.

„Maisto banko“ laikinoji vadovė Kristina Tylaitė apgailestauja dėl žiniasklaidos pranešimus lydinčiuose komentaruose pasitaikančių kaltinimų „Maisto banko“ savanoriams ir darbuotojams dėl nesąžiningumo ar neatsakingo elgesio su paaukotu maistu. „Nors incidentas kilo dėl bendradarbiaujančios socialinės įstaigos darbuotojos kaltės, įtarimų šešėlis krinta visam paramos maistu tinklui. Apgailestaujame dėl to ir atsiprašome savanorių ir darbuotojų už tai, kad tenka skaityti skaudžius visiems adresuojamus kaltinimus. 

Kita vertus, esame principingi – visi paramai atiduodami maisto produktai yra skirti skurdžiai gyvenantiems žmonėms ir bet kokioje situacijoje, kai kyla įtarimas, jog „Maisto banko“ produktais paramą gavusi organizacija galėjo pasielgti netinkamai, aiškinsimės ir reikalui esant kreipsimės į teisėsaugą. „Maisto bankas” su bendradarbiaujančiomis organizacijomis tarsis dėl papildomų priemonių, stiprinančių priežiūrą ir panašių incidentų prevenciją“, sakė K. Tylaitė.