Karolina Liukaitytė: „Duodamas kitam turtini ir save“

Televizijos ekrane dažnai matoma žurnalistė Karolina Liukaitytė sako, jog sunku įsivaizduoti, kad gražiausių žiemos švenčių metu, kai dauguma su šeimomis sėdi už gėrybėmis nukrautų stalų, Lietuvoje vis dar yra daugybė už tuščio stalo sėdančių senolių, vienišų mamų, gausių šeimų, kurioms šventės – tik dar vienas priminimas apie sunkų gyvenimą. K. Liukaitytė sako, kad tokiems žmonėms labai svarbu padėti ne tik per šventes, o dalintis gerumu kiekvieną dieną.

„Mūsų šeimos šventinis stalas labai panašus į draugų, kaimynų – ko gero pusės Lietuvos. Labai tradicinis, dviračio neišradinėju, tiesiog gaminu pažįstamus vaikystės skonius, juos gal šiek tiek patobulindama. Šeimos stalui gyvybiškai svarbus elementas – mamos virtinukai su baravykais, jų paprastai nelieka per pirmas minutes. Visada labai laukiu Kūčių, Kalėdų ir to gero šilto bendrystės jausmo gaminant patiekalus su mama, močiute, seserimi, dukra, puošiant namus ir stalą. Dukra visada prašo kartu kepti sausainius, tad ir šiais metais tikrai nepamiršime šios tradicijos“, – gražiomis šeimos tradicijomis dalijasi K. Liukaitytė.

Prisiminus vaikystę Karolinos atmintyje iškyla spanguolių kisieliaus skonis. „Tikriausiai taip yra dėl to, nes būdamos visai mažos su seserimi nelabai mėgome silkę ar burokėlius, tad Kūčių vakaro meniu nebūdavo labai platus mūsų vaikiškiems pasirinkimams ir visų dvylikos patiekalų išragauti nepavykdavo.“

Laukdama gražiausių metų švenčių, žinoma žurnalistė kviečia nepamiršti tų, kuriems šventes ne visada primena vaišių stalo skoniai. „Artėja labai svarbus buvimo su šeima, susikaupimo laikas. Labai sunku įsivaizduoti už tuščio stalo sėdančius senyvus žmones, vienišas mamas, dideles šeimas, ypač mažuosius, kurių vilčių ir tikėjimo nuvilti ko gero nesinori labiausiai. Bet nepamirškime – padėti svarbu ne tik šventėms artėjant. Tą nuolat akcentuoju ir dukrai. Svarbu būti jautriu kasdienybėje, o ne apsiriboti vienu mėnesiu per metus. Tad ir pati stengiuosi sau priminti bei Lukreciją skatinu kuo dažniau atkreipti dėmesį į tuos, kuriems reikia pagalbos. Ir beje, galima padėti ne vien tik finansiškai ar maistu. Labai svarbu dėmesys, geras žodis. Atrodo tiek nedaug, bet ir man pačiai kitų žmonių gerumas gali pakeisti dieną. Tai ir yra dalinimasis – būti jautriu aplinkai, nesavanaudžiu, patikėkite – veikia. Ir tai pastebėjau paskutiniais metais – gerumas, dalinimasis tik didina kasdienės laimės pojūtį ir į gyvenimą tiesiog atveda teisingus žmones. Duodamas tam tikra prasme turtini ir save.“

Dirbdama ne lengvą žurnalistinį darbą Karolina Liukaitytė sutinka daug įvairių žmonių, išgirsta daugybę įkvepiančių istorijų. Vieno siužeto filmavimas žinomai moteriai įsiminė labiausiai: „Mano darbe tikriausiai vienas šilčiausių ir labiausiai praturtinusių filmavimų buvo apsilankymas „Maisto banke“. Tiek kardinaliai skirtingų, bet ties viena misija susikaupusių šiltų, gerų žmonių dar ko gero neteko matyti. Kelias dienas kolegoms pasakojau, koks veiksmas, kokios spalvos, kokie įvairiapusiai savanoriai dovanoja savo laiką tam, kad kitam būtų geriau, lengviau, sočiau. Kas su paspirtuku, kad būtų greičiau, po sandėlį siaučia, kas atkeliauja su vaikais dirbti, kas dar kartą iš naujo atrado save karantino dienų beprasmybėje. Įspūdis liko ilgam“ – prisiminusi šypsosi Karolina.

Ir išties, kasdien „Maisto banke“ vardan didesnio gėrio plušantys savanoriai savo geromis širdimis dalijasi ne tik prieš šventes, o ištisus metus. Jie kasdien gelbėja prekybininkų nerealizuotą, bet valgymui tinkamą maistą nuo išmetimo, jį rūšiuoja, gamina ir perduoda tiems, kuriems be „Maisto banko“ paramos švenčių laukimas būtų dar sunkesnis.

PasiDalinkite savo gerumu su stokojančiais ir jūs! Skambindami telefonu 1343 (auka 3 eurai) arba aukodami svetainėje www.maistobankas.lt/paremk padėsite daugybei nepasiturinčiųjų – kiekvienas paaukotas euras virsta į penkiolika porcijų maisto.

O įkvėpimo geriems darbams ieškokite LNK televizijoje jau šį penktadienį, 19:30 val. paramos koncerte „PasiDalink”. PasiDalinti gerumu kvies žinomiausi Lietuvos atlikėjai bei renginio globėjas Prezidentas Valdas Adamkus.