Indų pardavėjai rems „Maisto banko“ labdaros valgyklą

Viena didžiausių Lietuvoje indų ir virtuvės reikmenų platintoja „Arkietė“ sukirto rankomis su „Maisto banku“ – padės atnaujinti šios organizacijos valdomos labdaros valgyklos indus ir virtuvės reikmenis. 

Viena didžiausių Lietuvoje indų ir virtuvės reikmenų platintoja „Arkietė“ sukirto rankomis su „Maisto banku“ – padės atnaujinti šios organizacijos valdomos labdaros valgyklos indus ir virtuvės reikmenis. 

„Pirk su nuolaida ir 5% nuo pirkinių sumos skirsime labdarai”, – skelbia socialinės atsakomybės akcijos iniciatoriai, bendrovės valdomas indų parduotuvių tinklas „Žana“.  

Socialinės akcijos metu didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančių indų parduotuvių „Žana“ klientai galės įsigyti produkcijos su 25% nuolaida – dalis nuo gautų pajamų bus skirta labdarai. Tokiu būdu pirkėjai prisidės prie „Maisto banko“ Klaipėdos labdaros valgyklos inventoriaus atnaujinimo. Valgykla kasdien pamaitina apie 150 darbo nerandančių klaipėdiečių, mažas pajamas turinčių neįgaliųjų ir senolių, benamių.  

Už akcijos metu surinktas indų parduotuves „Žana“ valdanti bendrovė perduos „Maisto banko“ valgyklai būtiniausių indų – puodų, lėkščių, šaukštų, stiklinių, pjaustymo lentų ir peilių. 

„Labdaros valgyklą valdome antrus metus, Klaipėdos miesto savivaldybei nusprendus socialinę maitinimo paslaugą pirkti iš ne pelno organizacijų“, pasakoja „Maisto banko“ Klaipėdos regiono padalinio vadovas Raimondas Danupas. „Anksčiau savivaldybė 60-70 asmenų maitinimui kasmet išleisdavo apie 200 tūkst. litų. Šiuo metu mes ne tik pavalgydiname dvigubai daugiau žmonių, bet miestui kasmet sutaupome lėšų“, – skaičiuoja visuomenininkas.

Labdaros valgyklą perėmęs „Maisto bankas“ panaudai gavo ne tik patalpas Baltijos prospekte, bet ir virtuvės įrangą bei indus. „Dauguma indų jau nusidėvėję, lėkštės išsidaužo – o dėl aliuminio puodų naudojimo pastabų gavome iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos“, – guodžiasi R. Danupas. „Šiaip taip vertėmės reikmenis skolindamiesi iš kitų socialinių tarnybų – tad verslininkų parama indais mums pasiūlyta labai laiku“, – džiaugiasi labdaros valgyklos vadovas. 

Parduotuvių tinklo „Žana“ mažmeninės prekybos vadovė Viltė Kačerauskaitė pripažįsta, kad socialinio projekto partnerius rinkosi atidžiai. „Subrandinę planą startuoti su labdaros akcija, ieškojome žinomos, patikimos ir profesionaliai dirbančios labdaros organizacijos. Galėdami atnaujinti „Maisto banko“ labdaros valgyklą, prisidėsime prie socialinių paslaugų kokybės didinimo –  „Maisto bankui“ perduosime aukštos kokybės ilgaamžius, grūdinto stiklo indus ir nerūdijančio plieno stalo įrankius, virtuvės reikmenis, kurie tarnaus ilgus metus bei padės sutaupyti lėšų, skiriamų kasmetiniam indų pirkimui ir atnaujinimui“, – teigia bendrovės mažmeninės prekybos vadovė.

Paramos akcija dešimtyje indų parduotuvių „Žana“ startavo balandžio 20 dieną ir tęsis iki gegužės 15 dienos. Organizatoriai skaičiuoja, kad „Maisto banko“ labdaros valgyklai turėtų atitekti daugiau nei kelių tūkstančių eurų vertės indų ir virtuvės reikmenų.