Įsidėkite gerą darbą į prekių krepšelį!

Rugsėjo 11 d. „Maisto banko“ patalpose visuomenei buvo pristatyta socialinė akcija „Gera kaina – Geras darbas“. Tai prekybos tinklo IKI organizuojama akcija, kurios tikslas paremti labdaros ir paramos fondą „Maisto bankas“, besirūpinantį geresne skurstančiųjų kasdienybe. 

Rugsėjo 11 d. „Maisto banko“ patalpose visuomenei buvo pristatyta socialinė akcija „Gera kaina – Geras darbas“. Tai prekybos tinklo IKI organizuojama akcija, kurios tikslas paremti labdaros ir paramos fondą „Maisto bankas“, besirūpinantį geresne skurstančiųjų kasdienybe. 10 savaičių gyventojai galės finansiškai prisidėti prie „Maisto banko“ rėmimo tiesiog kasdienių apsipirkimų metu, įsigydami specialiu ženklu pažymėtas prekes ir taip skirdami po 1 eurą nuo vieno pirkinio. Parama bus skirta esminiams organizacijos poreikiams – automobiliams, šaldikliams, sandėlio įrangai ir kitoms logistikos priemonėms. 

11_0.jpg

Jau 10 metų IKI yra didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas maistu, per metus vidutiniškai atiduodantis 3600 t maisto produktų už beveik 6 mln. eur. „Maisto banko“ savanoriai ir IKI darbuotojai kasdien stengiasi, kad maistas pasiektų kuo daugiau skurdžiai gyvenančių Lietuvos žmonių. Tačiau dėl įrangos ir priemonių (automobilių, šaldymo įrangos, patalpų sandėliavimui) trūkumo, parama vis dar nepasiekia apie 438 tūkst. stokojančiųjų.

 

 

Spaudos konferencijos metu „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė pasakojo apie lėšų stygių, kuris vis labiau komplikuoja didžiausio Lietuvoje labdaros ir paramos fondo veiklą. „2016 m. vienas paaukotas euras leido „Maisto bankui“ suorganizuoti 24 maisto porcijas nepasiturintiems žmonėms. Bet ką reiškia toks mūsų efektyvumas?“ – kalbėjo vadovė. „Tai reiškia, kad mūsų savanoriai vairuoja automobilius su krentančiomis durimis, savaime užsidegančiais varikliais. Mes negalime teikti paramos šviežia mėsa ir žuvimi, labiausiai pageidaujamais produktais, kadangi mūsų sąlygos šiuo metu neatitinka veterinarijos tarnybos reikalavimų. Mūsų savanoriai ne tik iškrauna ir pakrauna maisto produktus, bet vasarą ir žiemą klūpomis plauna sandėlių grindis, taip kenkdami savo sveikatai.“

 

4_0.jpg

5_3.jpg

18_1.jpg

Taigi siekiant užtikrinti efektyvumą ir norint, kad daugiau žmonių gautų paramą, „Maisto bankui“ yra reikalingos  piniginės lėšos, kurios būtų skirtos įrangos įsigijimui bei logistikos infrastruktūros gerinimui. Tai leistų per du metus paramos gavėjų skaičių padidinti 25%, surenkamo maisto kiekį padidinti nuo 7,7 iki 10 tūkst. tonų bei padidinti paramą gaunančių miestų bei miestelių skaičių. „Maisto banko“ vadovė labai džiaugėsi, kai jų ilgametis rėmėjas – prekybos tinklas IKI – sutiko padėti, sugalvodami kitokio pobūdžio socialinį projektą nei kad iki šiol buvo įprasta mūsų visuomenėje. 

19_0.jpg

IKI marketingo departamento direktorė Lina Muižienė priminė, jog IKI visada buvo ir yra apie maistą. „Kalbame ne tik apie asortimentą, kainas, bet ir apie socialines iniciatyvas. Švęsdami 25 metų jubiliejų, nusprendėme elgtis kitaip. Nusprendėme nesiūlyti dar daugiau akcijų, ar apdovanoti keletą pirkėjų automobiliais arba kelionėmis. Nusprendėme imtis socialinės akcijos ir pakviesti žmones padaryti gerą darbą, prisidedant prie projekto, kuris gali pakeisti daugelio žmonių kasdienybę, t.y., užtikrinti maistą ant jų stalo.“  – IKI siekius aiškino Muižienė. „Šiuo projektu išsikėlėme du tikslus – surinkti trūkstamas lėšas „Maisto bankui“ ir skatinti žmones aukoti nuolatos, o ne epizodiškai.“

14_0.jpg

Šiam siekiui IKI atliko tyrimą, kuris padėjo įvertinti žmonių aukojimo įpročius. Paaiškėjo, kad net 42% apklaustųjų aukotų dažniau, įsigydami prekes, kai dalis kainos keliauja labdarai. Taip ir gimė socialinė akcija  „Gera kaina – Geras darbas“, kurios metu IKI pirkėjai galės įsigyti mėgstamus produktus už gerą kainą ir prisidėti prie „Maisto banko“ veiklos efektyvumo užtikrinimo. „Maisto bankui“ šiuo metu trūksta 5 automobilių su šaldytuvais, 2 elektrinių autokrautuvų Vilniaus ir Kauno sandėliuose, 384 termo dėžių maisto transportavimui, 2 šaldymo kambarių, 7 šaldytuvų-vitrinų, stelažų ir stalų maisto produktų sukrovimui, 3 šaldiklių ir lėšų kurui bei sandėlio išlaikymui.

1_4.jpg

* * *

„Gera kaina – Geras darbas“ ženklu pažymėtas prekes bus galima įsigyti nuo rugsėjo 11 d. iki lapkričio 19 d. (imtinai). Kiekvieną savaitę akcijoje dalyvauja nuo 9 iki 12 skirtingų prekių pasiūlymų, kurie kinta kas savaitę, todėl pirkėjų, nenorinčių aukoti, įpročiai neturėtų nukentėti. Pasibaigus kalendorinei savaitei, UAB „Palink“, kaip paramą, „Maisto bankui“ perves pinigų sumą, lygią „Gera kaina – Geras darbas“ paženklintų parduotų prekių vienetų sumai, t.y., apmokės pridėtinės vertės mokestį (PVM). 

Savanoriams.png

Daugiau apie akciją ir jos taisykles:
https://www.iki.lt/specialios-akcijos/gerakaina/