Ištaisyta aiškinamojo rašto klaida

2015-11-30

Sekmadienį socialiniuose tinkluose kilo sąmyšis dėl „Maisto banko“ 2013 metų finansinės atskaitomybės aiškinamojo rašto duomenų. Internautų klausimus sukėlė įrašas, jog tuo metu laikinai direktoriaus pareigas ėjusiam Vaidotui Ilgiui tais metais buvo priskaičiuota neįprastai didelė suma – beveik 760 tūkst. litų.

„Tai – per neapdairumą palikta klaida“, tvirtina „Maisto banko“ vyr. buhalterė Živilė Stipinienė – „spausdinant prie sumos klaidingai prirašytas vienas nulis. Šią klaidą svarstydami 2014 m. metų finansinių ataskaitų rinkinį dėmesį atkreipė ir „Maisto banko“ dalininkai. 2014 metų finansinėje ataskaitoje šią klaidą ištaisėme, tačiau 2013 m. dokumente šis skaičius liko nepataisytas. Per 10 darbo metų tai pirma mano tokia apmaudi klaida“, apgailestauja finansininkė.

„Apgailestauju, kad palikome įveltą klaidą“, sakė „Maisto banko“ komunikacijos ir plėtros vadovas Vaidotas Ilgius – „žiopla korektūros klaida be reikalo abejonių sukėlė šimtams mūsų veiklą sekančių žmonių“.  Nemažai komentatorių kritiškai vertino pasirodžiusią informaciją, matydami akivaizdų prieštaravimą lyginant su kitais finansinės ataskaitos duomenimis. Joje nesunku pastebėti, kad visiems „Maisto banko“ darbuotojams per metus priskaičiuota atlyginimų suma yra mažesnė, nei tariamai vieno vadovo darbo užmokestis. „Buvo ir nepatingėjusių patikrinti mano metines pajamų deklaracijas – esu viešas asmuo“, sakė Vaidotas Ilgius

2013 metais Vaidotui Ilgiui buvo priskaičiuota 76 tūkst. litų su darbo santykiais susijusių mokėjimų, 2014 m. ši suma siekė 74 tūkst. Lt. V. Ilgiaus alga „į rankas“ buvo kiek didesnė nei 1000 eurų.

„Maisto banko“ vyr. buhalterė Živilė Stipinienė informuoja, kad korektūros klaida įsivėlė tik aiškinamajame  rašte: „tiek finansinių ataskaitų, tiek balansų duomenys buvo ir yra teisingi“. 2013 metų finansinės atskaitomybės aiškinamasis raštas pataisytas ir įkeltas „Maisto banko“ interneto svetainėje.

„Vienas klaidingas skaitmuo gali sukelti daug audringų diskusijų – tai svarbi pamoka ateičiai“, sako „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. „Tačiau geru ženklu laikau augantį visuomenės domėjimąsi labdaros organizacijų veiklos ataskaitomis, jų rezultatais. O rezultatai kalba patys už save – per dešimt šių metų mėnesių „Maisto bankas“ jau surinko ir išdalino daugiau paramos maistu, nei rekordiškai vaisingais 2014-aisiais – išdalinta virš 5 tūkst. tonų maisto, kurio vertė 5,7 mln. eurų.“

„Esu tikra, kad šios istorijos pasimokysime patys ir paskatinsime atidžiau veiklos rezultatus viešinti ir kitas organizacijas“, tikina „Maisto banko“ vadovė D. Žebrauskaitė. „Netrukus startuosiančioje naujoje „Maisto banko“ interneto svetainėje planuojame pateikti daugiau ir visuomenei paprasčiau suprantamų duomenų apie savo veiklą. Tik absoliutus skaidrumas gali užtikrinti rėmėjų ir aukotojų pasitikėjimą – juk be jo neįmanomas visuomeninės organizacijos darbas“, įsitikinusi D. Žebrauskaitė.