Išsipildžiusi jūreivio svajonė: paskutinį kartą lauke buvau prieš dvejus metus

Karantino metu visi spėjo pajusti, ką reiškia būti uždarytiems namuose. Nors nedirbo prekybos, paslaugų vietos, žmonės džiaugėsi galimybe pabūti lauke – pažinti gamtą, pasivaikščioti, kvėpuoti grynu oru. Deja, bet tuo džiaugtis negalėjo klaipėdietis Viktoras, jis lauke nebuvo jau du metus. Pats išeiti vyras negali – po ištikto insulto surakino paralyžius, vaikščioti labai sunku. Viktoro žmona Evdokija pati patyrusi keturis infarktus, todėl fiziškai padėti vyrui išeiti į lauką jėgų neturi.

Kadaise Viktoras buvo jūrininku, skrodė bangas, juto laisvės vėją, o dabar pasaulį gali stebėti tik pro balkono langą. Balkone pastatyta kėdė – mėgstamiausia Viktoro vieta namuose. Pro langą stebėdamas gyvenimą lauke, senolis nesulaiko ašarų. Žmona Evdokija padėti jam gali tik palaikymu. „Jis pastoviai verkia prie lango. Ir aš verkiu kartu su juo“, – dalinasi ji.

Beveik visą gyvenimą kartu praleidusi pora šiuo metu gyvena tik iš nedidelių pensijų ir išmokų, o jų ligų sąrašas – ilgas. Viktoras su ašarom akyse guodžiasi: „Blogai. Tai viena liga, tai kita.“ Porai išgyventi šiandien padeda „Maisto bankas“. Evdokija prisipažįsta, jog jei ne šios organizacijos pagalba, jiems tektų rinktis: ar vaistai, ar maistas. „Jeigu nebūtų „Maisto banko“, aš jau seniai būčiau badu mirus. Pinigėlių net ant duonos neužtekdavo. O dabar iš tos pensijos galim ir vaistukų nusipirkti, ir nepergyventi, ar turėsim ką pavalgyti. Žinau, kad net ir vaisių – bananų ir obuolių atneš. O kaip ten skaniai verda… Man patinka“, – šypsosi Evdokija.

„Maisto banko“ savanoriai ne tik kasdien surenka ir gamina maistą, bet ir pristato jį į ligotų ar neįgalių asmenų namus. Jų kelyje yra ir Evdokijos bei Viktoro namai. Kaskart į namus atvežus valgio, pora savanorius pasitinka su šypsenomis ir mielais žodžiais. Vienas savanorių apsilankymas poros namuose buvo ypatingas. Du metus pasaulį stebėjęs tik pro langą, su „Maisto banko“ savanorių pagalba Viktoras pagaliau išpildė savo svajonę ir išėjo į lauką.

 

Visą Viktoro ir Evdokijos istoriją galėsite pamatyti „Maisto banko“ paramos koncerte „PasiDalink“, jau šį penktadienį, 19 val. 30 min., tiesiogiai per LNK.

Palengvinkite stokojančių žmonių gyvenimą ir prisidėkite prie „Maisto banko“ veiklos jau dabar. Skambinkite telefonu 1343 (auka 3 eurai) arba aukokite svetainėje www.maistobankas.lt/paremk. Vienas paaukotas euras virsta į penkiolika porcijų maisto.