KAIP GALITE PRISIDĖTI PRIE PARAMOS MAISTU UKRAINOS ŽMONĖMS? (INFORMACIJA FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS)

FIZINIAMS ASMENIMS

 

Nuo šiol aukoti maisto produktus ir taip paremti ukrainiečius galite BARBOROJE. Atrinkome šiuo metu labiausiai reikalingų maisto produktų sąrašus, iš kurių formuosime paketus ukrainiečių šeimoms. Tad prie paramos prisidėti gali kiekvienas, apsipirkdamas BARBOROJE.

Visus paaukotus produktus BARBORA pristatys tiesiai mums.

Pilną paketą sudaro tokie produktai:

 1. Konservuota sriuba – 3 vnt.
 2. Marinuoti agurkai – 1 vnt.
 3. Konservuoti kukurūzai – 1 vnt.
 4. Konservuoti žirneliai – 1 vnt.
 5. Pupelės pomidorų padaže – 1 vnt.
 6. Mėsos konservai – 3 vnt.
 7. Užpilami makaronai (idealu indelyje) – 3 vnt.
 8. Užpilamos košės – 3 vnt.
 9. UAT pienas – 1 vnt.
 10. Sausi pusryčiai – 1 vnt.
 11. Geriamas vanduo – 2 vnt.
 12. Sausainiai – 2 vnt.

Produktus rasite čia → https://bit.ly/Parama_ukrainieciams

Taip pat norintys prisidėti maistu galės tai padaryti „Maisto banko“ akcijos metu, kuri vyks kovo 25–26 dienomis. Pusė akcijos metu suaukoto maisto bus skiriama ukrainiečiams.

SVARBU. Šiuo metu fizinių asmenų paramą maistu priimame tik per BARBORĄ, prašome nenešti maisto į registracijos centrus, ar „Maisto bankas“ padalinius. Atsiradus poreikiui apie maisto rinkimą iš fizinių asmenų informuosime svetainėje www.maistobankas.lt bei socialiniuose tinkluose Facebook ir Linkedin.

Prisidėti prie paramos ukrainiečiams galite ir finansiškai. Šiai misijai susivienijo 5 nevyriausybinės organizacijos: Lietuvos Raudonasis Kryžius, Maltiečiai, Lietuvos Caritas, „Maisto bankas“ ir Gelbėkit vaikus. Kartu organizacijos renka lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti. Aukoti galite trumpuoju numeriu 1485 – auka  5 Eur arba www.aukok.lt/projektai/Musu-sirdys-ir-rankos-Ukrainai.

 

JURIDINIAMS ASMENIMS

 

„Maisto bankui“ labai reikalinga prekybininkų ir gamintojų pagalba. Prašome visų įmonių, galinčių prisidėti maistu, aukoti maisto produktus „Maisto bankui“. Iš vienos dalies suaukoto maisto bus formuojami paramos paketai į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams, kita maisto dalis bus vežama į Ukrainos pasienį, o iškart kai tik atsidarys humanitarinis koridorius, ta dalis bus vežama tiesiai į Ukrainą.

Reikalingi ilgo galiojimo maisto produktai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su „Maisto banku“ parengė rekomendacijas maisto produktams, siunčiamiems į Ukrainą. Rekomendacijos turėtų padėti aukojantiems maisto produktus, nes jos leis greičiau įvertinti, kokių maisto produktų reikia nukentėjusiems nuo karo žmonėms. Pavyzdžiui, nerekomenduojama aukoti nefasuotų, greitai gendančių produktų (o jeigu tokie būtų teikiami, būtina užtikrinti, kad jų tinkamumo vartoti terminas nebūtų pasibaigęs) ir t. t. Taip pat, siekiant, kad atvežtas maisto krovinys būtų greičiau ir lengviau išdalijamas, prašoma nepakuoti birių produktų į didmaišius. Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į situaciją ir esamą poreikį, todėl gali būti atnaujintos.

Labai svarbu užtikrinti, kad maisto produktai Ukrainą pasiektų saugūs ir kokybiški, ženklinimui numatyti tik esminiai reikalavimai tam, kad būtų aišku, kokie produktai atvežami.

Rekomendacijas paramai maisto produktais rasite čia – REKOMENDACIJOS MAISTO PRODUKTAMS SIUNČIAMIEMS Į UKRAINĄ

Kontaktus rasite čia ↓