Kovoje su maisto švaistymu „Yukon Advanced Optics Worldwide” pagalba

Maisto švaistymas – vienas iš kelių pagrindinių klimato krizės veiksnių. Jeigu švaistomas maistas būtų valstybė, tai būtų trečia daugiausiai šiltnamio efektą sukeliančių dujų skleidėja po JAV ir Kinijos. Skaičiuojama, kad Europos Sąjungoje į sąvartynus patenka penktadalis viso čia pagaminamo maisto. Tai ir išteklių švaistymas, kuris ES ekonomikai per metus kainuoja apie 140 milijardų eurų, atliekų tvarkymo sistemos apsunkinimas, gamtos ir jos bioįvairovės naikinimas, o tuo pačiu ir prarasta galimybė padėti badaujantiems ar pilnavertiškai maitintis negalintiems žmonėms.

Nevyriausybinės organizacijos, tokios, kaip „Maisto bankas“, atpažįsta šias problemas, reaguoja, gilinasi ir imasi nuosekliai bei profesionaliai su jomis dorotis. Kad galėtų tai daryti – sutelkti šimtus savanorių, įsigyti reikalingos įrangos, įdarbinti saujelę darbuotojų, reikalingų veiklos tęstinumui užtikrinti – joms reikalinga finansinė verslo bendruomenės parama. Nuoširdžiai dėkojame įmonei „Yukon Advanced Optics Worldwide”, kuri jau antrus metus iš eilės kovai su maisto švaistymu skyrė finansinę paramą. „Yukon Advanced Optics Worldwide” neabejotinai demonstruoja lyderystę šioje srityje. Nuolatinė partnerystė užtikrina, kad kasmet maisto išgelbėsime vis daugiau, tinkamai pasirūpinsime savo savanoriais, galėsime greitai ir efektyviai reaguoti neįprastose situacijose, kurių ypatingai daug atnešė šie ir praėję metai.” – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Tvarių rezultatų galime pasiekti tik ilgalaikės ir sėkmingos partnerystės dėka – teigia Germanas Kavalskis, įmonės „Yukon Advanced Optics Worldwide” komunikacijos vadovas. Todėl labai vertiname galimybę tęsti bendradarbiavimą su „Maisto banku”, kurio kilni vizija prisideda prie geresnės visuomenės sukūrimo. Esu įsitikinęs, kad atsakomybę už bendrą gerovę visuomenėje nešame kiekvienas iš mūsų – tiek asmeniškai, tiek ir kolektyviai, tiek valstybės įstaigos, tiek ir verslas skirdamas dalį savo pelno prie šių iniciatyvų įgyvendinimo“

2020 metais „Yukon Advanced Optics Worldwide” tapo didžiausiu „Maisto banko“ finansiniu rėmėju. Įmonės dėka nuo iššvaistymo išgelbėta ir stokojantiems perduota 450 tonų gero maisto, karantino metu pažeidžiamiausioms grupėms organizuotas maisto pristatymas į namus, nupirkta apsaugos priemonių savanoriams.