„Kviečiu į svečius“

Labdaringa iniciatyva „Kviečiu į svečius” – tai puiki proga gero maisto mėgėjams atšvęsti rudenį, pabūti linksmoje draugijoje bei kartu padėti tiems, kuriems labiausiai trūksta maisto.

Lietuvoje skurdo riziką patiria kas penktas žmogus. Tokių šeimų mityba prasta, nevisavertė. „Maisto bankas“ gali šiems žmonėms padėti, kasdien surinkdamas ir jiems perduodamas prekybininkų ir gamintojų labdarai atiduodamus maisto produktus. Tačiau šiam darbui atlikti reikia lėšų – mokėti už degalus, sandėlius ir kt.

Todėl jau ketvirtus metus iš eilės visą rugsėjį kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson ir „Maisto bankas“ rengia projektą „Kviečiu į svečius“.

Šiais metais visą rugsėjo mėnesį visuomenė raginama ruošti vakarėlius, piknikus, gaminti pusryčius ar pietus savo draugams, bendradarbiams ar kaimynams.

Geradariai pagamina valgių, pasikviečia svečių, o šie pasivaišinę savo dėkingumą išreiškia pinigais, kurie perduodami „Maisto bankui“.

Mintis apie labdaros projektą Beatai kilo 2011-aisiais, sužinojus apie Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse kasmet vykdomą panašią iniciatyvą. Tais metais projekto „Kviečiu į svečius“ vaišėse dalyvavo 700 entuziastų, kurie „Maisto bankui” surinko 15 tūkst. litų.

Antraisiais metais surengtos projekto „Kviečiu į svečius” vaišės sulaukė dvigubai didesnio dėmesio – 1200 skanaus su meile pagaminto maisto gerbėjų, labdarai paaukota 31 tūkst. litų. Už surinktas lėšas „Maisto bankas” nepasiturintiems patiekė 185 tūkst. porcijų.

Pernai projektas plėtėsi dar labiau – surinkta jau net 45 tūkst. litų! Visa šis augančia progresija skaičiuose atsispindintis gerumas ir dosnumas žadina viltį, kad šiais metais bus dar geriau! Taigi KVIESKIME Į SVEČIUS IR SVEČIUOKIMĖS!