Labdaros koncerte „PasiDalink“ – gerumo atlaidai

2015-11-21

Penktadienio vakarą Lietuvos žmones į kovai su nepritekliumi kvietė ketvirtoji „Maisto banko“ ir LNK televizijos labdaros akcija „Pasidalink“. Jos metu surinkta virš 183 tūkst. eurų – šios lėšos bus skirtos nepasiturinčių maitinimui organizuoti.

Šį vakarą gerumui ir dosnumui širdis atvėrė dešimtys tūkstančių žmonių. Daugiausiai paaukota skambinant trumpuoju numeriu 1343 ir portale Aukok.lt. Po pusketvirtos valandos tiesioginės labdaros koncerto  transliacijos aukų skaitliukas rodė surinkus nei 145 tūkst. eurų. „Skaičiuojant sena valiuta, tai daugiau nei pusė milijono litų – tiek daug surinkti renginio metu dar nėra pavykę“, džiaugėsi labdaros fondo „Maisto bankas“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

LNK žiūrovus aukoti skatino jautrios „Maisto banko“ remiamų šeimų istorijos ir geriausias dainas dovanoję scenos grandai. Ypatingą atmosferą Vilniaus pramogų ir pramogų centro „Forum palace“ salėje sukūrė geriausias tautos pamėgtų dainas atlikę estrados numylėtiniai. Sausakimšoje salėje skanduojant „Maisto banko“ savanoriams, skambėjo „Hiperbolės“, „Anties“, „Fojė“, populiariausių 9 dešimtmečio šlagerių variacijos.

Iš Kauno, Klaipėdos, Panevėžio atvykę oranžine „Maisto banko“ atributika pasipuošę savanoriai kurtinančiais plojimais ir skanduotėmis sveikino į sceną kilusius Radži ir Rytį Ciciną, seseris Nataliją Bunkė ir Kristiną Ivanovą, Merūną, Povilą Meškėlą, Deivį ir Renatą Norvilas bei daugelį kitų. Žvaigždžių paradui „dirigavo“ ir aukoti ragino Rojandas Vilkončius, Nomeda Marčėnaitė ir Beata Nicholson. Pastaroji drauge su Katažina Zvonkuviene ir pop dainavimo studijos „Hey“ vaikais muzikavimui pasitelkė virtuvės rykus – puodus, samčius, keptuves.

„Šviesūs „Maisto banko“ savanorių veidai, karšti plojimai be atlygio pasirodžiusiems atlikėjams sukuria unikalią atmosferą, kurią nesunku perteikti ekranuose renginį stebintiems žiūrovams“, sako renginio „PasiDalink“ prodiuserė Laura Paukštė.  

„Matydami entuziastingą Lietuvos žmonių solidarumą ir paramą „Maisto bankui“, dosniau prisideda ir verslininkai, tikina šios organizacijos vadovė D. Žebrauskaitė. Socialiai atsakingos verslo bendrovės akcijai „PasiDalink“ paaukojo 34,7 tūkst. eurų.

Pinigines labdarai atvėrė ir akcijos „PasiDalink“ proga surengtos specialios vakarienės svečiai. Iš paprastų produktų kurtus rafinuotus virtuvės šefų patiekalus  ragavo ir aukojo Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė su vyru, Seimo narys Šarūnas Gustainis, buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas su žmona, prodiuseris Deivydas Zvonkus, informacinės laidos vedėja Agnė Zacharevičienė, lenktynninkas Darius Jonušis su žmona.

„Pasidalink“ koncertas ne veltui vadinamas gerumo atlaidais. Šios paramos dėka kasdien galėsime surinkti ir nepasiturinčių maitinimui patiekti dešimtis tonų maisto, kurį mums atiduoda prekybininkai, gamintojai ar ūkininkai. Šiemet jau išdalinome daugiau nei 5000 tonų maisto, bet poreikis tebėra daug didesnis“, teigia D. Žebrauskaitė. Širdingai dėkojame dosniai aukojusiems žmonėms!

Labdaros akcija „PasiDalink“ koncertu dar nesibaigė. Gerumo estafetę perims prekybos tinklas „RIMI“ pirkėjus – čia iki Kalėdų „Maisto banką” ir nepasiturinčių maitinimą paremti bus galima perkant ženklu „PasiDalink” pažymėtus maisto produktus.

Tikimasi, kad labdaros koncerto „PasiDalink“ įrašą peržiūrės išmaniosios TV vartotojai ir užsienio lietuviai, paaukoti galintys internetu. Aukoti bus galima ir skambinant „Maisto bankui“ priskirtu trumpuoju numeriu 1343.