Lietuvos gyventojai neliko abejingi – „Maisto banko“ akcijoje dalyvavusioms organizacijoms paaukota už daugiau nei 384 tūkstančius eurų

Savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje nevyriausybinėms organizacijoms paaukota ilgo galiojimo maisto produktų už daugiau nei 384 tūkstančius eurų.

„Visų organizacijų vardu nuoširdžiai dėkoju geros valios žmonėms, kurie nenusisuko nuo sunkiau gyvenančių mūsų šalies gyventojų ir ištiesė pagalbos ranką aukodami maistą. Ne mažiau prisidėjo ir daugiau nei šeši tūkstančiai savanorių, kurie kantriai ir ištvermingai abi dienas kvietė pirkėjus prisidėti, taip pat skaičiavo bei rūšiavo maistą. Be savanorių pagalbos ši akcija nebūtų įvykusi, todėl tariu nuoširdų ačiū kiekvienam, kuris skyrė bent dalelę savo laiko“ – dėkoja jau trisdešimt ketvirtą kartą akciją organizavusio labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius.

Anot jo, žmonės išgirdo organizacijų prašymą. „Šią akciją net dvidešimt procentų išaugo aliejaus aukojimai. Prisipažinsiu, tokio augimo tikrai nesitikėjome, juk aliejus yra vienas iš brangesnių ilgo galiojimo produktų. Todėl esame maloniai nustebinti – visuomenė girdi ir atliepia nevyriausybinių organizacijų, o su jomis ir sunkiau gyvenančių žmonių prašymus. Nuoširdžiai dėkoju ir visiems žiniasklaidos atstovams, kurie padėjo skleisti mūsų žinią apie renginį ir svarbiausius poreikius“ – priduria „Maisto banko“ vadovas.

Pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo 320 skirtingų nevyriausybinių organizacijų. Skaičiuojama, kad be labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“, kurio padaliniai paramą rinko keliuose skirtinguose Lietuvos miestuose, daugiausiai maisto surinko Utenoje veikiantis Krizių centras „Angelų pieva“, toliau rikiuojasi  Vilniuje veikiančios organizacijos „Nugalėtojų akademija“, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Elektrėnuose įsikūrusi „Ištiesk gerumo ranką“, Carito socialinis centras „Betanija“, Skuodo globos namai.

„Šiais metais kaip niekada aktyviai aukojo Marijampolės gyventojai. Lyginant su praėjusia akcija, marijampoliečiai aukojo beveik tūkstančiu kartų daugiau. Norime tikėti, jog tai susiję ir su mūsų suaktyvėjusia veikla šiame mieste. Juk būtent Marijampolėje prieš mėnesį atidarėme „Maisto banko“ skyrių, kuris labai aktyviai ėmėsi globoti sunkiau gyvenančius šio krašto žmones“ – džiaugiasi S. Gurevičius. „Aukojančiųjų skaičiai daugiau nei dvidešimt procentų taip pat augo ir Rokiškyje, Plungėje, Kupiškyje, Švenčionyse. O mažiau skirtingų žmonių palaikymo sulaukė Druskininkų, Kaišiadorių, Prienų organizacijos.“ – dalinasi „Maisto banko“ vadovas.

Tradiciškai, „Maisto banko“ akcijoje daugiausiai aukota makaronų, toliau rikiuojasi kruopos, aliejus, cukrus. Planuojama, kad didžioji dalis surinktos paramos sunkiau gyvenantiems žmonėms bus išdalinta dar iki Velykų. Vieni asmenys paramą gauna iš anksto suformuotų paketų pavidalu, kiti gaudami jau pagamintą maistą labdaros valgyklose, globos namuose, dienos centruose. Tikimasi, kad iš pavasarinėje akcijoje surinktos paramos pavyks padėti daugiau nei 30 tūkstančių sunkiau gyvenančių žmonių.

Tačiau „Maisto bankas“ primena, kad Lietuvoje skurdo riziką patiria kas penktas šalies gyventojas. Organizacija šiuo metu remia 180 tūkstančių stokojančiųjų, padeda į šalį atvykusiems Ukrainos karo pabėgėliams. Todėl labai prašoma palaikyti „Maisto banko“ veiklą ir toliau – aukoti lėšų arba deklaruojant pajamas skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.