LNK žvaigždės aplankė „Maisto banko“ sandėlį

Prisijungdamos prie projekto  „Šimtmečio dovanos“, LNK televizijos žvaigždės – Justė Žičkutė, Gintarė Gurevičiūtė, Rolandas Mackevičius ir Tomas Ališauskas – skyrė popietę savanorystei  „Maisto banko“ sandėlyje.

Prisijungdamos prie projekto  „Šimtmečio dovanos“, LNK televizijos žvaigždės – Justė Žičkutė, Gintarė Gurevičiūtė, Rolandas Mackevičius ir Tomas Ališauskas – skyrė popietę savanorystei  „Maisto banko“ sandėlyje. „Mūsų prisidėjimas prie to, jog sunkiai besiverčiantys žmonės turėtų duonos kasnį ant stalo –  šimtmečio dovana Lietuvai“,– kalbėjo radistas, TV projekto „Lietuvos balsas“ vedėjas Rolandas Mackevičius.

LNK įžymybės ne tik susipažino su „Maisto banko“ veikla bendraudamos su įstaigos vadove Deimante Žebrauskeite bei čia buvusiais savanoriais, bet ir patys išbandė nelengvą, tačiau be galo naudingą savanorišką veiklą. Tomas Ališauskas vairuodamas autobusiuką surinko ir į „Maisto banko“ sandėlį pristatė labdarai atiduodamas gėrybes. Tai  duonos, pienos, mėsos produktai, konditerija, daržovės ir vaisiai, kurių prekybininkai nespėjo parduoti ir jų galiojimas jau artėja prie pabaigos. Tomo partnerė, jaunoji „KK2“ laidos vedėja Justė Žičkutė gautus produktus krovė ir rūšiavo bei ruošė jų partijas perduoti socialinėms organizacijoms, besirūpinančioms nepasiturinčiais. Gintarė Gurevičiūtė drauge su Rolandu Mackevičiumi turėjo galimybę susipažinti su du kartus per metus vykstančios „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse žmonių suaukotų ilgai negendančių produktų asortimentu, juos dėjo į specialius paketus, kurie taip pat iškeliaus nepriteklių kenčiantiems žmonėms. 

„Sunku net pagalvoti, jog kas penktas Lietuvos gyventojas negali sau leisti pakankamai maitintis ir kenčia badą. Ką jau kalbėti apie sveiką ir pilnavertę mitybą. Tik žmonių ryžtas, bendrystė, savanoriavimas ir atjauta gali leisti daryti esminius pokyčius. Juk kiekvienas iš mūsų gali atsidurti panašioje situacijoje.  Tad darykime kuo daugiau gerų darbų, nes  tokie darbai turi savo pasekmes, o tai puikiai įrodo „Maisto banko“ veiklos rezultatai“, – po dienos, praleistos „Maisto banko“ sandėlyje,  savo mintimis dalinosi gyvenimo būdo laidos „Bus visko“ vedėja Gintarė Gurevičiūtė.

            Skurdas Lietuvoje vis dar yra opi problema. Kaip rodo „Maisto banko“ duomenys, nors surenkami maisto kiekiai kiekvienais metais didėja, prie šios labdaringos veiklos prisideda vis daugiau verslo sektorių, socialinių organizacijų ar pavienių neabejingą širdį turinčių asmenų, tačiau žemiau skurdo ribos gyvenančiųjų žmonių skaičius vis auga.

Jau šeštąjį kartą LNK kanalų grupė ir „Maisto bankas“ kviečia Lietuvos žmones kovoti su skurdu ir rengia grandiozinį labdaros telemaratoną „PasiDalink“.  Lapkričio 17 d. 19 val. 30 min.  tieisoginiame LNK televizijos eteryje tūkstančiai „Maisto banko“ savanorių, estrados ir televizijos žvaigždių kvies žmones nelikti abejingais nepasiturinčiųjų gyvenimams. Net keturias valandas truksiančiame telemaratono finale blizgės ištisa Lietuvos scenos žvaigždių plejada:  Egidijus Sipavičius, Viktoras Malinauskas, Inga Valinskienė, „Lemon Joy”, „Naktinės personos”, „69 danguje”, Deivydas Zvonkus, Stano, kvartetas „El Fuego”  ir kiti. 
            Specialiai šiam vakarui kurtais pasirodymais televizijos žiūrovus džiugins grupė „Rebealheart” su gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choru „Kariūnas“, solistų Rafailo Karpio ir Deivido Norvilo duetas su Vilniaus dailės akademijos choru, jausmingoji Mia. Grupė „Man-go” atliks didžiausių savo hitų popuri, ekskliuzyvų pasirodymą padovanos atlikėja Nijolė Pareigytė.  

            Telemaratono finalinį koncertą ves žiūrovų numylėtiniai Rolandas Vilkončius, Nomeda Marčėnaitė ir Asta Stašaitytė-Masalskienė.

            Telemaratono „Pasidalink“ metu bus rodomi jautrūs, nepasiturinčiųjų skaudžią kasdienybę atskleidžiantys siužetai, kviečiama aukoti „Maisto bankui“. 

Paaukoti nepasiturinčiųjų maitinimui galima jau dabar skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 2 eurai) arba portale aukok.lt. 

Žymos: