„Maisto banką“ stiprins naujas vadovas

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktoriumi paskirtas Simonas Gurevičius. Jis keičia iki šiol šiai labdaros organizacijai vadovavusią Deimantę Žebrauskaitę.

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktoriumi paskirtas Simonas Gurevičius. Jis keičia iki šiol šiai labdaros organizacijai vadovavusią Deimantę Žebrauskaitę.

„Pastaruosius dvylika metų „Maisto bankui“ vadovavusi D. Žebrauskaitė su komanda nuveikė didelį darbą: sukūrė efektyviai veikiančią sistemą, subūrė verslą, nevyriausybines organizacijas į dinamiškai bendradarbiaujančią bendruomenę, svarbiausia – užaugino „Maisto banko“ nepriekaištingą reputaciją ir visuomenės pasitikėjimą“, – sako šios organizacijos dalininkų valdybos pirmininkė Jolanta Blažaitė.

„Kitas žingsnis – socialinių inovacijų kūrimas, skaitmeninių, kitų technologijų taikymas. Džiaugiamės, kad naujasis vadovas atneša įvairiapusę patirtį ir didelę motyvaciją“, – pokyčius komentuoja J. Blažaitė. Organizacijos dalininke tapusi D. Žebrauskaitė „Maisto banko“ veikloje dalyvaus ir toliau.

Simonas Gurevičius – ekonomistas, turintis daugiau nei dešimties metų vadovaujamojo darbo nevyriausybinėms organizacijoms patirties, o kartu ir analogišką patirtį vadovaujant investicinėms ir IT verslo įmonėms. Aktyvus visuomenininkas, buvęs Ministro Pirmininko visuomeninis patarėjas, tarptautinių organizacijų valdybų narys.

„Man didelė garbė stoti už vienos iš didžiausių bei žinomiausių nevyriausybinių organizacijų vairo. Jaučiuosi tvirtai, nes mane pasitiko puikiai savo darbą išmananti, motyvuota komanda. Neabejotinai tai buvusios organizacijos vadovės Deimantės Žebrauskaitės indėlis, už kurį jai nuoširdžiai dėkoju,“ – sako S. Gurevičius.

Naujasis vadovas teigia, kad lyginant su ES rodikliais, didesni Lietuvoje išmetamo maisto kiekiai bei itin aukštas skurdo rizikos lygis jo negąsdina. Priešingai – S. Gurevičius tai priima kaip iššūkį ir tikina, kad sprendžiant šias problemas gausins verslo įmonių paramą, didins visuomenės įsitraukimą, stiprins skirtingų labdaros organizacijų bendradarbiavimą ir intensyvesnį savanorių dalyvavimą.

„Sieksiu, kad „Maisto bankas” taptų ne tūkstančių ar dešimčių tūkstančių žmonių, o kiekvieno Lietuvos gyventojo organizacija. Sutinku, kad švietimas, užimtumas yra be galo svarbu – bet tik tuomet, kai žmogus turi pakankamai maisto išgyvenimui. Atverkime ne tik akis, bet  protus ir širdis, kad Lietuvoje būtų kuo mažiau, o idealiu atveju, visai neliktų, alkanų vaikų, šeimų, senolių, ir tuo pačiu metu, kad taip sunkiai užauginamas ar pagaminamas maistas nebūtų prarandamas. Tikėdami šia svajone ir veikdami išvien  paversime ją realybe” – cituojamas naujasis „Maisto banko“ vadovas.

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ misija bendradarbiaujant su maisto gamintojais ir prekybos tinklais siekti, kad tinkamas vartoti maistas nebūtų išmestas, o pasiektų nepritekliuje gyvenančių žmonių stalą. 2018 metais partnerystėje su daugiau nei 600 socialinių organizacijų „Maisto bankas“ surinko ir nepasiturinčiųjų maitinimui išdalino 8,2 tūkst. tonų maisto, kurio vertė daugiau nei 12 mln. eurų.