„Maisto bankas“ bendradarbiaus su Rytų Suomijos Universitetu

2014-07-14

„Maisto bankas“ bendradarbiaus su Rytų Suomijos Universitetu (UEF) – per ateinantį pusmetį rinksime mokslinių tyrimų duomenis apie Lietuvoje teikiamą pagalbą maistu.

Šis projektas – tai prof. Juho Saari vadovaujamo mokslinio tyrimo apie Suomijos nepasiturinčiuosius dalis. Universitetas ieško partnerių iš kitų šalių, kad būtų galima atlikti lyginamąjį tyrimą apie žmones, gaunančių pagalbą maistu, būklę.

Suomijoje jau atlikta 3500 paramos maistu gavėjų 11 šios šalies miestų. Prie projekto prisidėjo Atėnų Ekonomikos ir verslo universitetas, kuris apklausė 500 Graikijos paramos maistu gavėjų, Šie duomenys bus panaudoti lyginamajai analizei aiškinantis skirtingų šalių socialinės gerovės turinį.

Tyrimui vadovaujanti UEF Socialinių mokslų ir organizacinių tyrimų fakulteto doktorantė Maria Ohisalo tikisi, kad paramos maistu klausimas bus plačiai traktuojamas kaip socialinio gerbūvio kūrimo, kovos su skurdu ir maisto švaistymu kontekste. „Viliuosi, sako Maria Ohisalo, kad šio tyrimo duomenys duos pradžią naujai ES lygio diskusiją apie paramos maistu poreikius ir organizavimą.”