„Maisto bankas“ dalina korteles ukrainiečiams: norinčių jas gauti jau dvylika tūkstančių

Ukrainos karo pabėgėliams pradėtos dalinti 115 eurų vertės parduotuvių kortelės maistui, kurias nupirko ir jų išdalinimą visoje Lietuvoje organizuoja labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“. Anot organizacijos atstovų – tokia parama žmonėms suteikia daugiau laisvės, kiekvienas galės įsigyti maisto pagal savo individualius poreikius.

„Dauguma Ukrainos žmonių prasidėjus karui iš savo namų išbėgo taip, kaip stovi – net nespėję pasiimti svarbiausių daiktų. Beveik pusę į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių sudaro mamos su vaikais. Labai svarbu, kad karo siaubą patyrę žmonės, o ypač vaikai, galėtų bent jau maitintis pilnavertiškai, kad jų racionas ne per daug skirtųsi nuo to, ką buvo įpratę valgyti. „Maisto bankas“ negali individualiai atliepti kiekvieno asmeninių mitybos poreikių, todėl nusprendėme nupirkti ir žmonėms dalinti prekybos tinklų korteles. Vienoje kortelėje yra 115 eurų, vieną kortelę skiriame vienam šeimos asmeniui, todėl bent pagrindinius bazinius poreikius su šia parama šeimos tikrai galės patenkinti“, – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Anot jo, ukrainiečiai šią pagalbą priima ypač džiugiai. „Išgirdę apie tokią paramą žmonės negali patikėti, klausia ar tikrai gerai suprato, kad patys galės apsipirkti su kortele, nustemba, jog viena kortelė skiriama ne šeimai, o asmeniui. Dalis jų iš džiaugsmo ir dėkingumo net apsipila ašaromis. Ukrainiečiai sako, kad jų giminaičiai, kurie išvyko į kitas šalis apie tokią pagalbą net svajoti nebando. Todėl ukrainiečių bendruomenėse jau sklando kalbos apie nepaprastą lietuvių gerumą, dosnumą ir nuoširdumą“, – dalinasi S. Gurevičius.

Kortelių pirkimui „Maisto bankas“ jau išleido 1 100 000 eurų, šiuos pinigus paaukojo Lietuvos žmonės. Dar 17 000 kortelių planuojama pirkti iš valstybės skiriamų lėšų. Tačiau Lietuvoje Ukrainos pabėgėlių skaičius nuolatos auga, todėl norint, kad korteles maistui gautų visi žmonės, lėšų joms šiuo metu dar trūksta. „Mums labai padeda geros valios žmonės, aukojantys portale aukok.lt, tačiau pabėgėlių skaičius kasdien auga po tūkstantį ar net du. „Maisto banko“ komanda pasiryžusi nesustoti ir dalinti paramą kiekvieną dieną, tačiau tam yra viena kliūtis – lėšų stygius. Todėl jeigu dar tik yra žmonių ar verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti – labai prašome nesustoti aukoti. Tik jūsų pagalbos dėka „Maisto bankas“ ir toliau galės padėti Ukrainos žmonėms Lietuvoje. Taip pat jeigu yra įmonių, turinčių maisto, kurį būtų galima gabenti į Ukrainą – susisiekite su „Maisto banku“, – prašo organizacijos vadovas.

Paremti humanitarinę pagalbą ukrainiečiams Lietuvoje galima aukojant portale aukok.lt projektui „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai“ ar skambinant telefonu 1485 (auka 5 eurai).

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šiuo metu ukrainiečiams Lietuvoje jau yra išdalinęs daugiau nei 26 000 maisto paketų, į Ukrainą išsiuntęs 17 furgonų su įmonių paaukotu vandeniu, miltais, konservais, košėmis, saldumynais, vaikišku maistu, gyvūnų pašarais. Per šią savaitę planuojama išdalinti ir daugiau nei 15 000 maisto kortelių. Kortelę norintys gauti ukrainiečiai turi pildyti registracijos anketą svetainėje www.maistobankas.lt ir laukti SMS žinutės su pakvietimu atvykti ir atsiimti jiems paruoštą kortelę.