„Maisto bankas“ padėkojo rėmėjams ir savanoriams

2015-06-19

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Prezidentūroje surengė padėkos renginį, skirtą pagerbti  savanoriams ir rėmėjams, labiausiai prisidėjusiems maitinant Lietuvos nepasiturinčius. Geradariams buvo įteiktos keramikės „Maisto banko“ ambasadorės Nomedos Marčėnaitės sukurtos dekoratyvinės lėkštės.

Lėkštėmis pirmiausia apdovanotas didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas – prekybos tinklas „IKI“, kuris per pastaruosius šešerius metus skurstančiųjų labui atidavė maistu už 13,8 mln. eurų. Padėkota ir kitiems prekybos tinklams. „Maxima“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris padėkos ženklą gavo už paramą vaisiais ir daržovėmis. „Rimi“ vadovui Perui Dalhiui visuomenininkai padėkojo ne tik už atiduodamą atliekantį maistą, bet metodinę pagalbą maisto saugos srityje.

„Maisto banko“ lėkštė skirta ir Europos Parlamento nario, garsaus filantropo Antano Guogos vardo paramos fondui, kurio finansinė šiai organizacijai padėjo 2014 metais surinkti ir išdalinti 4657 tonas maisto produktų. Atsiimdamas apdovanojimą, Antanas Guoga sakė tikintis, kad ateis laikas, kuomet nebereiks dalinti žuvų – užteks duoti meškerę. Viliuosi, kad vis rečiau reikės aukoti sotesniam Kūčių stalui, o dažniau – mokslui, tyrimams, Lietuvos klestėjimui“, – sakė daugiau nei dešimtmetį įvairias socialines iniciatyvas remiantis politikas.

Ypatingos padėkos susilaukė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Lietuvos daržovių augintojų asociacija. Ministrei Algimantai Pabedinskienei prizas teko už sklandžią Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo veiklos pradžią. „Lietuva viena pirmųjų Europoje skurstantiems atnaujino paramą  Europos maisto paketais – esame pažangos ir veiklumo pavyzdys“, sakė „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius.

Tuo tarpu ūkininkai buvo pagerbti už sprendimą dėl Rusijos embargo atlikusiu morkų ir kopūstų derliumi pasidalinti su Lietuvos vargšais. Šiai dienai „Maisto bankui“ esame perdavę virš 2400 tonų daržovių“, sakė ūkininkų atstovė Zofija Cironkienė. „Jei ne prievolė mokėti PVM, galėtume atiduoti ir daugiau“, – žadėjo asociacijos vadovė. Apdovanojimai taip pat skirti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, bendrovėms „Pieno žvaigždės“ ir „Eugesta“.

Kalbėdama apie „Maisto banką“, Nomeda Marčėnaitė šią organizaciją palygino su bažnyčia. „Kadangi pasak tyrimų šią labdaros organizaciją maistu ar pinigais kasmet remia trečdalis šalis gyventojų, „Maisto bankas“ labiau panašus į vajų ar judėjimą, kurio daugelis dalyvių vieni kitų nepažįsta. Bet tai netrukdo pajusti ir skleisti bendrą dvasią“, sakė Nomeda. Todėl ypatingai akcentuotas savanorių ir aukotojų indėlis į šviesų bendrą reikalą“.

Renginio svečiams koncertavo Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras, o šventę vainikavo VMG idėjinio vado Alfo Ivanausko pademonstruotas azoto šou.

Reginio akimirkas galite pažiūrėti čia