„Maisto bankas“ perspėja saugotis sukčių

Prieš svarbiausias metų šventėms gausu labdaros akcijų ir prašymų aukoti. „Maisto bankas“ įspėja, kad tuo pasinaudoti bando ir labdaros dalintojais apsimetantys sukčiai. 

Prieš svarbiausias metų šventėms gausu labdaros akcijų ir prašymų aukoti. „Maisto bankas“ įspėja, kad tuo pasinaudoti bando ir labdaros dalintojais apsimetantys sukčiai.

Ketvirtadienį „Maisto bankui“ paskambinusi kaunietė Aldona Žukauskienė pranešė, jog gruodžio 15 d. pas ją buvo atėjusi moteris, kuri prisistatė esanti iš „Maisto banko“. Moteris atnešė produktų – cukraus, manų, miežinių kruopų, šokoladinių sausų pusryčių, kūčiukų. 

Aldona šiuo apsilankymu buvo labai nustebinta – mat niekada nėra prašiusi paramos nei seniūnijoje, nei socialinėse organizacijose.

Nepaisant to, Aldona moterį įsileido – nes šioji sakėsi turinti užpildyti dokumentą, kad parama atiduota. Tam reikalui ji paprašė Aldonos asmens dokumento, nuo kurio nusirašė visus duomenis, įskaitant asmens kodą. 

Dokumentas, kuriame Aldona pasirašė buvo kažkoks sąsiuvinis, kuriame tebuvo jos vienos pavardė.

„Labdaros organizacijos atstovė“ dar užsiminė, kad Aldonai priklauso 31 euras – ji pinigus atiduotų, bet turi tik 100 eurų banknotą. 

Aldona pasisiūlė iškeisti ir nuėjo link palangės, kur buvo padėti jos pinigai. Sugrįžus vėliau kažkaip nukrypo kalba ir tie žadėti pinigai nei buvo iškeisti, nei atiduoti Aldonai. 

Tik vėliau, „geradarei“ išėjus, Aldona pastebėjo, kad ant palangės nebėra ten buvusių jos pinigų – 140 eurų. Nukentėjusioji kreipėsi į policiją.

„Maisto banko“ darbuotojai patikrino – iš tiesų A. Žukauskienės pavardės nėra tarp besikreipusių paramos maistu.

Tai ne pirmas kartas, kai sukčiai bando apsimesti labdaros organizacijų „aktyvistais“, sako „Maisto banko“ komunikacijos ir plėtros vadovas Vaidotas Ilgius. 

Panašių signalų buvo gauta ir prieš praeitas Kalėdas. Sukčiai „kalėdojo“ apsimesdami Carito savanoriais ar paramą vaikams renkančiais agentais.

„Visais šiais atvejais apsimetėliai siekia gauti žmogaus asmens duomenis, kurie matomai gali būti gali būti panaudoti svetimu vardu pasiimant greitųjų paskolų“, – sakė V. Ilgius.

„Sužinoję apie įtartinus labdarą renkančius ar prašančius asmenis, apie tai būtinai praneškite skambindami bendruoju pagalbos numeriu 112. Būkime budrūs ir neleiskime, kad apgaule pinigus išvilioti bandantys piktadariai apkartintų šventes“, – perspėja „Maisto banko“ atstovas.

„Maisto bankas“ yra didžiausia ir viena labiausiai žinomų labdaros organizacijų Lietuvoje. „Maisto banko“ akcijos metu savanoriai aukoti maisto kviečia 74 miestuose. Šiemet „Maisto bankas“ surinko ir nepasiturinčių maitinimui perdavė beveik 7000 tonų maisto.