„Maisto banko” Kauno sandėlyje – naujas šaldymo kambarys

Kaune ilgesniam laikui persikėlę į naują sandėlį, pagaliau įsirengėme ir šaldymo kambarį.

Kaune ilgesniam laikui persikėlę į naują sandėlį, pagaliau įsirengėme ir šaldymo kambarį.

Šį 20 kv. m. patalpa reikalinga atitinkamoje temperatūroje rūšiuoti ir laikyti greitai gendančius mėsos, pieno, konditerijos ir pan. gaminius, kuriuos paramai gauname iš Kauno regiono maisto parduotuvių, maisto pramonės ir logistikos bendrovių.

Šaldymo kambarį bei maisto gabenimui reikalingas termo dėžes įsigyti padėjo Europos maisto bankų federacija (FEBA), gavusi tarptautinės bendrovės „Unilever” paramą, skirtą padėti neseniai įsteigtiems maisto bankams. Nors savarankiškai veikiame jau beveik dešimt metų, drauge su Vengrijos ar Estijos maisto bankais esame laikomi dar “jaunais”, lyginant su senbuvėmis tris dešimtmečius veiklos skaičiuojančiomis Prancūzijos, Ispanijos ar Italijos maisto bankų federacijomis.

Viena didžiausių pasaulyje maisto gamintojų bendrovė „Unilever” savo gaminius paramai atiduoda ir Lietuvoje bei labai gerai supranta būtinybę užtikrinti temperatūrai jautrių maisto produktų saugų tvarkymą. Su įrengimu kainavęs kone 10 tūkst. eurų, šaltasis kambarys leis surinkti ir sutvarkyti daug daugiau greitai gendančio ypač baltyminio maisto. Mėsa, žuvis, pieno produktai yra tos maisto produktų kategorijos, kurių gauname santykinai mažiau ir kurių paklausa yra bene didžiausia.  Todėl dar kartą „Maisto banko” Kauno regiono padalinio savanoriai ir darbuotojai dėkoja už paramą FEBA ir „Unilever”.