„Maisto banko“ paramos koncerte – ypatingas ansamblio „Lietuva“ pasirodymas

Jau šį penktadienį, 19 val. 30 min. tiesioginiame LNK televizijos eteryje vyks grandiozinis „Maisto banko“ paramos koncertas „PasiDalink“. Jo metu tūkstančiai organizacijos savanorių, žymiausi Lietuvos atlikėjai bei kūrėjai kvies televizijos žiūrovus nelikti abejingais ir skambinant trumpaisiais numeriais 1343 (3€) ir 1403 (10€) aukoti lėšų „Maisto banko“ veiklai.  Viena vakaro staigmenų – neįprastas ansamblio „Lietuva“ pasirodymas.

Paramos renginyje ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą viešai atliks dainą „Eikit žmonės“, parašytą pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius. Šią dainą paprastai atlieka elektroninio roko grupė „Royce“, o šį kartą atliks ansamblio „Lietuva“ choras ir šokėjai. „Dainoje skamba žodžiai apie žmogaus kelionę, viltį, prasmę. O prasmė – tai pagrindinis dalykas, ko ieškome mes visi. Kurdami, ieškodami, kviesdami prisidėti ir vienytis.“ – dalinasi ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė.

Anot jos, menas įtikinančia forma, dažnai net stipriau paskleidžia žinią apie socialines problemas, padeda atkreipti visuomenės dėmesį. O prisidėti būtent prie „Maisto banko“ veiklos skatina bendras požiūris į tvarumą ir kaimynystė. „Pajutome artumą, kadangi „Maisto banko“ komanda nuolat kupina idėjų, tiek ieškodama sprendimų, kaip kovoti su maisto švaistymu, tiek pritraukdama kuo daugiau pagalbos sunkiau gyvenantiems žmonėms. Ji nebijo nestandartinių sprendimų, o tai labai sava, nes mes su ansambliu taip pat nuolat išbandome naujas idėjas. Sutampa net vertybės, požiūris į bendruomeniškumą, pilietiškumą, tvarumą, tik mes, kaip ansamblis, kalbame apie istorijos tvarumą, o „Maisto bankas“ – apie maisto vartojimo tvarumą. Be to, jau ne vienerius metus dirbame ir kuriame kaimynystėje. Visuomet matėme „Maisto banko“ prasmingus darbus, o šiais metais džiaugiamės galėdami prie jų prisidėti“ – sako E. Katauskienė.

Jai antrina ir „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius. „Labai svarbu jausti, kad nevyriausybinės organizacijos yra ne vienos, kad mus palaiko, mūsų misijos svarbą supranta ne tik organizacijos savanoriai, verslo partneriai, bet ir kultūros atstovai. „Kultūra,  menas, muzika skatina ir augina mūsų tarpusavio supratimą, atjautą, ko šiais laikais labai pasigendame visuomenėje. Kartais tūkstančiais žodžių bandome nupasakoti savo organizacijos misiją, išaiškinti kodėl labai svarbu palaikyti ir aukoti, tačiau ateina talentingi atlikėjai ir tai padaro keliais dainos posmais. Todėl šiais metais paramos koncerte skambės ne tik klausytojams gerai pažįstami kūriniai, bet ir dar beveik negirdėtos, tačiau svarbią žinutę nešančios dainos.” – sako „Maisto banko“ vadovas.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kas mėnesį paramą vidutiniškai teikia 170 000 sunkiau gyvenančių Lietuvos žmonių, maistą perduoda daugiau nei 600 kitų Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų. Nuo karo Ukrainoje pradžios į Charkovą, Černigovą, Kijevą, Dnipro, Odesos regionus išsiuntė daugiau nei 800 tonų (56 vilkikus) įvairaus maisto. Lietuvoje esantiems ukrainiečiams išdalino daugiau nei 90 000 maisto paketų ir 60 000 paramos kortelių maistui įsigyti. Skaičiuojama, kad net vienas organizacijai paaukotas euras padeda nuo iššvaistymo išsaugoti ir stokojantiems perduoti 15 porcijų maisto. Skambinkite tel. 1343 (3€) ir 1403 (10 €), didesne suma paremti galite „Maisto banko“ svetainėje.

Paramos koncertas „PasiDalink“ žiūrėkite jau šį penktadienį, 19 val. 30 min. tiesiogiai per LNK televiziją. Renginio globėjas Prezidentas Valdas Adamkus.