„Maisto banko“ savanoriai LNK žiūrovus kvies dalintis

Vėjuotą rudens dieną pas Kamajuose neseniai įsikūrusią Čeplių šeimą pasibeldė būrys raudonomis prijuostėmis ryšinčių keliauninkų. Tai – labdaros telemaratono „Pasidalink“ pagalbos karavanas.

Vėjuotą rudens dieną pas Kamajuose neseniai įsikūrusią Čeplių šeimą pasibeldė būrys raudonomis prijuostėmis ryšinčių keliauninkų. Tai – labdaros telemaratono „Pasidalink“ pagalbos karavanas.

Violeta ir Gediminas Čepliai su septyniais vaikais į Kamajų miestelį atsikėlė neseniai. Naujakurius kraustytis į palaikį namelį svetur privertė skaudi nelaimė – atsitiktinai kilęs gaisras nuniokojo  daugiavaikės šeimos turėtus namus.

Dabar šeima priversta iš naujo kurti gyvenimą ir taupyti – namelyje pro langų plyšius švilpauja vėjai, nėra vonios ar dušo. Todėl „Maisto banko“ pagalba ne tik padeda pramisti, bet ir pasirūpinti būtiniausiomis išlaidomis, kurių artėjant šalčiams netrūksta.

Žiūrimiausia LNK TV kanalų grupė ir „Maisto bankas“ kasmet rengia labdaros telemaratoną „Pasidalink“. Šio socialinio projekto tikslas – atkreipti dėmesį į skurstančiųjų bėdas, surinkti lėšų nepasiturinčioms šeimoms maitinti.

Skirtinguose šalies kampeliuose gyvenančių likimo nuskriaustų šeimų istorijas televizijos žiūrovams šiemet pasakoti pasitelktos ne žinomos žydrųjų ekranų žvaigždės, bet kuklūs „Maisto banko“ savanoriai. 

Jie, savanoriai, yra tikrieji „Maisto banko“ kovos su skurdu herojai. Be savanorių pagalbos nebūtų įmanoma surinkti ir išdalinti kalnų maisto, kuriuos labdarai atiduoda prekybininkai, ūkininkai ar geraširdžiai žmonės. Dažnai tai parduoti nespėjamas, bet puikiausiai valgyti tinkamas šviežias maistas – duonos, pieno, mėsos gaminiai, daržovės ir vaisiai. Vien pernai „Maisto banko“ savanorių dėka nepasiturinčiųjų stalą pasiekė daugiau nei 15 milijonų porcijų valgio.

Savanoriškai padėti „Maisto bankui“ ateina skirtingų profesijų ir amžiaus žmonės. Kelis iš jų galime sutikti ir didmiesčių gatvėse kabančiuose – ketvirtus metus „Maisto banke“ savanoriaujantis IT specialistas Evaldas, valstybės tarnautoja Liūnė, keturių vaikų mama Neringa, pensininkas Romas.

„Maisto bankui“ kasmet padeda virš aštuonių tūkstančių savanorių. Jų dėka vien šiemet jau surinkta pusseptinto tūkstančio tonų maisto produktų, kurie kitu atveju atsidurtų sąvartynuose.

Nepasiturinčias šeimas su dėžėmis maisto lankantys savanoriai šiemet drauge kviečiasi kaimynus, bendruomenės aktyvą, seniūnijų ir mokyklų specialistus, nes kova su skurdu ir nepritekliumi yra bendras reikalas.

Šią žinią kviesdama aukoti „Maisto bankui“ šiemet skelbė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Valstybė viena nepajėgi įveikti skurdo – prisidėti turime kiekvienas“, – sakė šalies vadovė.

Tad šį penktadienį Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje mirgės oranžiniai „Maisto banko“ savanorių marškinėliai. Finaliniame labdaros telemaratono „Pasidalink“ koncerte bus pasakojamos jautrios skurdo spaudžiamų šeimų istorijos. Garsūs šalies žmonės, „Maisto banko“  savanoriai ir bendradarbiaujančių socialinių organizacijų aktyvistai kvies TV žiūrovus pasidalinti ir paaukoti lėšų skurstančių maitinimui. Savanoriams už pagalbą dėkos įvairių profesijų žmonės, o ryškiausi populiarios muzikos atstovai, tarp kurių Merūnas, Monique, Katažina Zvonkuvienė, grupė „Biplan“, LSMU akademinis choras „Neris“, šokių studija „Me Gusta“, vaikų pop dainavimo studija „Hey“ geriausiais kūriniais Lietuvos žmones kvies gerumui ir atjautai.

Septintą kartą rengiamas grandiozinis labdaros koncertas „Pasidalink“ LNK TV eteryje bus tiesiogiai transliuojamas penktadienio vakare, lapkričio 23 d. nuo 19:30. Paaukoti nepasiturinčiųjų maitinimui galima jau dabar skambinant tel. 1343 arba internetu www.maistobankas.lt.