Minėdami duonos dieną dėkojame ir prašome pagalbos

Šiandien minime Duonos dieną. Sakoma, kad vasario 5 d. lietuviai nuo seno garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų ar net mirties. Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Duona šią dieną pradėta šventinti bažnyčiose.

Seniau lietuviai kasdien suvalgydavo iki 1,5 kg duonos. Dabar duonos suvalgome mažiau, tačiau ji išlieka pagrindine mūsų raciono dalimi. Ir nors duoną buvome nuo mažumės mokomi tausoti ir gerbti, šiais laikais ji patenka tarp dažnai išmetamų maisto produktų.

Todėl minėdami Duonos dieną norime iš širdies padėkoti duonos kepėjams, savo produkcija besidalinančiais su nepriteklių kenčiančiais Lietuvos žmonėmis. Paramos pirmūnai šioj srityje – bendrovė „Mantinga“. Ji vien pernai „Maisto bankui“ dovanojo 107 tonas duonos gaminių už daugiau nei 424 tūkst. litų – ačiū labai!

Džiaugiamės pratęsdami pernai prasidėjusį bendradarbiavimą su „Vilniaus duona“. Ši bendrovė kas savaitę į „Maisto banko“ sandėlius Vilniuje ir Panevėžyje pristato savo dovanojamos duonos. Taip pat dėkojame ir kitiems rėmėjams duonos gaminiais – „Mentorai ir Ko“, „Molupiui ir Ko“, „Biržų duonai“, bendrovei „Jugiva“. Ir, žinoma, specialų „ačiū“ sakome prekybos tinklui „IKI“ – už tai, kad besibaigiančio galiojimo duonos neišmeta, o atiduoda nepasiturinčioms šeimoms maitinti!  

Šią ypatingą dieną norime paraginti ir visus kitus duonos tiekėjus – bendradarbiaukime! Jeigu Jūsų bendrovė turi perteklinės, atliekamos, neatitiktinės duonos, kuri tiktų žmonių vartojimui, mielai ją priimtume ir išdalintume nepasiturintiems. O gal tiesiog galėtumėte dovanoti duonos? – būtų išties puiku!

„Maisto bankas“ paramą dalina 45 miestuose, maistu pernai parėmėme daugiau nei 200 tūkst. nepriteklių kenčiančių žmonių – tad jiems Jūsų dovanotas maistas būtų svarbi paspirtis. Mielai susitiktume ir plačiau aptartume paramos maistu poreikius ir galimybes – praneškime mums, kada būtų patogu, ir mes mielai Jums paskambinsime ar atvyksime.

Dar kartą visus sveikiname su Duonos diena – lai kiekviena duonos riekė pasiekia stalą – svarbus kiekvienas trupinys!