Nuo šiol „Maisto bankas“ – ir Šiauliuose

2015-12-22

„Maisto bankas“ ruošiasi penktojo padalinio atidarymui. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje sandėlius turintis labdaros fondas žengia į Šiaulius.

„Šiuo metu vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai: atrinkome ir apmokome padalinio vadovę Deimantę Šandarytę, baigiame derybas dėl sandėlio ir biuro patalpų, kalbiname šiauliečius tapti savanoriais“, – pasakoja l. e. p. direktorė Kristina Tylaitė. Visavertės „Maisto banko“ veiklos Šiauliuose prasidės sausį. 

Ketvirtame pagal dydį Lietuvos mieste turėti padalinį labai svarbu: anksčiau su vietinėmis nepasiturinčiaisiais besirūpinančioms socialinėmis organizacijomis „Maisto bankas“ bendradarbiavo nuotoliniu būdu, deleguodamas paramos maistu rinkimą ir dalinimą. Iki šiol Šiaulius kuravo „Maisto banko“ padalinys Panevėžyje. Ten yra sandėliai, dirba darni savanorių komanda, paramą koordinuojanti ir Šiaulių regione. 

Galimybė įsteigti naują padalinį atsirado Šiaulių savivaldybei paskelbus kvietimą teikti idėjas naujoms socialinėms iniciatyvoms. Sutaupiusi socialinėms išmokoms skiriamas lėšas, ši savivaldybė turėjo galimybių paskatinti naujas veiklas, prisidėsiančias prie socialiai labiausiai pažeidžiamų šiauliečių gerovės. „Maisto banko“ regioninio padalinio veiklos pradžiai miesto valdžia skyrė penkis tūkstančius eurų.  

„Įkūrus būstinę Šiauliuose, bendradarbiavimo ryšiai bus daug stipresni – galėsime bendrauti su platesniu paramos tiekėjų ir socialinių organizacijų ratu, per jas pasieksime daugiau nepasiturinčiųjų”, – sako Kristina Tylaitė. „Maisto bankas“ tikisi kitąmet Šiauliuose pradėti dalinti ir Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto paketus – netrukus paaiškės savivaldybės skelbto konkurso rezultatai.

Atidarius Šiaulių padalinį tikimasi ne tik glausčiau bendrauti su organizacijomis, bet ir mažinti maisto švaistymą regione. „Būdami Šiauliuose galėsime efektyviai iš maisto gamintojų, pardavėjų ir ūkininkų surinkti atliekančius, bet vartoti tinkančius maisto produktus ir juos perduoti nepasiturintiesiems”. Kasmet mažas pajamas gaunančioms Šiaulių šeimoms planuojame surinkti ir išdalinti 600-700 tonų paramos maistu, kurio vertė siektų pusę milijono eurų.