Pasaulinę maisto dieną Lietuva sutinka dosniai: stokojantiems paaukota beveik 245 tūkstančiai maisto produktų

Savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje Lietuvos žmonės paaukojo 244 993 vienetų maisto produktų, kurių vertė daugiau nei 368 tūkstančiai eurų. Tradiciškai daugiausiai aukota makaronų, taip pat ženkliai išaugo mėsos bei žuvies konservų, aliejaus aukojimų skaičius. Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad šiais metais prie „Maisto banko“ akcijos vairo stojo net 6685 savanoriai ir tai yra rekordinis savanorių skaičius lyginant tris paskutinius metus.

„Simboliška ir jautru – Pasaulinę maisto dieną Lietuva sutinka padariusi gerą darbą – ištiesusi pagalbos ranką sunkiau gyvenantiems žmonėms, būtent toks ir yra šios dienos minėjimo tikslas“, – džiaugiasi „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius. Pasak jo, visuomenė ne tik nelieka abejinga skurdui, tačiau ir labiau girdi nevyriausybines organizacijas. „Siekdami sudaryti kuo labiau subalansuotą paramos krepšelį, šį kartą į žmones kreipėmės prašydami pagal galimybes aukoti baltymais turtingo maisto – mėsos ar žuvies konservų. Lyginant su ankstesniais metais, šių produktų skaičius tikrai išaugo, o tai reiškia, kad žmonės išgirdo mūsų prašymą“, – dalinasi S. Gurevičius.

35-oje „Maisto banko“ akcijoje daugiausiai aukojo Plungės, Švenčionių, Radviliškio, Marijampolės, Tauragės, Švenčionėlių, Kelmės, Mažeikių, Kretingos, Vilkaviškio, Zarasų gyventojai. Lyginant su praėjusių metų akcija, šiuose miestuose surinkta 20-30 procentų produktų daugiau. Labiausiai į akciją įsitraukė Kėdainių ir Utenos žmonės, skaičiuojama, kad aukojo kas dešimtas šių miestų gyventojas. Augo ir vidutinio paramos krepšelio vertė, šiais metais ji sudarė 4,72 eur.

„Maisto banko“ akcija vyko 71 Lietuvos vietovėje, 367 parduotuvėse, akcijoje dalyvavo 276 skirtingos, nepasiturinčius globojančios organizacijos. Planuojama, kad suaukoti maisto produktai visose organizacijose stokojantiems bus išdalinti iki Kalėdų. Vieniems bus paruošti maisto paketai, kitiems parama suteikiama tiekiant jau pagamintą šiltą maistą, dalis jų nuguls ir į neseniai atidarytų „Maisto banko“ atiduotuvių lentynas.

Šiuo metu „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje remia daugiau nei 230 tūkstančių žmonių. Pavasarį vykusioje akcijoje suaukotais maisto produktais buvo aprūpinti 29 836 žmonės, todėl visi dar galintys prisidėti raginami skambinti ir aukoti lėšų trumpaisiais numeriais 1343 (auka 5 eurai) ir 1413 (auka 10 eurų).