Maisto banko“ remiamų žmonių istorijos 

 

Žurnalistės Daivos Žeimytės ir Kazimiero istorija

Merūno Vitulskio ir senjorės Jadvygos istorija

Keliautojo ir žurnalisto Orijaus Gasanovo ir Ramutės istorija

 


Ramūnas Vyšniauskas: „Susitikimas su Olga man suteikė stiprybės“

Itin skaudžiai skurdo rykštė plaka vienišus tėvus, Net 40% socialinę paramą gaunančių šeimų – vienišos mamos ar tėvai. Viena jų, sunkių ligų kamuojama, dviejų vaikų motina, Olga, kurią aplankė buvęs sunkiosios atletikos čempionas Ramūnas Vyšniauskas.

Pati, būdama našlaite ir vaikystėje meilės ir šilumos negavusi moteris savo vaikams siekia suteikti viską, kas juos padarytų laimingais. Tačiau motinos gyvenimas paženklintas sunkių ligų randais.  Klastingos ligos – išsietinės sklerozės – sukaustyta moteris negalėjo toliau dirbti. Moteriai sunku netgi nueiti iki parduotuvės. Šiuo metu moteris dalinasi dviejų kambarių butu su kaimynas. Jai, su dviem vaikais nelieka nieko kito, kaip tik spaustis ankštame kambarėlyje, miegoti ant žemės. Moteris bijo pagalvoti kaip išmaitintų savo vaikus be „Maisto Banko“ paramos.

 

Violetą Tarasovienę pribloškė 86-erių senolės gyvenimo istorija 

Senatvė – gražus etapas, kuomet atgauname dalį gyvenimui paaukoto indėlio, kuomet nebereikia niekuo rūpintis. Priešingai – kažkas pasirūpina mumis. Skaudu, tačiau realybė yra kitokia. Daugeliu senatvėje nepasirūpina niekas – sunku įsigyti net duonos kąsnį. Šiuo metu Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena daugiau nei pusė milijono gyventojų. Viena jų, šeimą praradusi senolė, Stefanija. Ją kalbinusiai Violetai Terasovienei pritrūko paguodos žodžių išgirdus moters istoriją.

Stefanija gimė aštuonių vaikų šeimoje. Patys pirmieji, ir labiausiai įsirėžę atmintyje skausmingi atsiminimai siekia Vokiečių okupacijos laikotarpį. Mergaitės mama savo namuose priglaudė žydų berniuką. Vokiečių kareiviai apie tai sužinoję, ją, tuo metu vos 12 metų mergaitę, tardė, mušė, prievartavo. Išgyvenimai tapo moters skausmo ir liūdesio kelio pradžia. Plačiau skaitykite čia.

 

Nijolė Pareigytė: „Po to, ką išvydau šiandien, stipriai apkabinsiu savo šeimą“

Išgirdusi vienišos dviejų vaikų mamos gyvenimo istoriją, atlikėja N. Pareigytė neslėpė ašarų. „Grįžusi namo stipriai apkabinsiu savo šeimą, padėkosiu tėvams už laimingą vaikystę“, – „Maisto banko“ ir LNK labdaros koncerte „PasiDalink“ pasakojo dainininkė.

Mylinčioje aplinkoje išaugusi ir savo vaikelį auginanti estrados žvaigždė Klaipėdoje susitiko su visai kitokio likimo moterimi. Karina – uostamiesčio vaikų namuose užaugusi vieniša dviejų vaikų mama. Patyrusi sunkią vaikystę, Karina vylėsi, kad sukūrus savo šeimą gyvenime atsiras daugiau meilės ir šilumos. Vis dėlto Karinos gyvenimas pasisuko kita linkme. Jaunai moteriai su dviem mažom mergaitėm teko bėgti nuo smurtaujančio vyro. Šiandien su vaikais ji apsistojusi Pagalbos moterims centre. „Palikti vyrą privalėjau ne tik dėl savęs. Tai turėjau padaryti dėl dukterų. Juk viskas vyko prieš jų akis“, – apie skaudžius išgyvenimus atviravo Karina. Plačiau skaitykite čia.

 

Violeta Mičiulienė: „Galėjau arba pabėgti, arba gultis į grabą“ 

Statistika negailestinga: Lietuvoje skursta maždaug 40 procentų vienišų mamų. Vieną jų, molėtiškę Jurgitą, lankė žinoma aktorė Violeta Mičiulienė.

Jurgita – kukli dviejų vaikų mama. Parduotuvės konditerijos skyriuje dirbusi moteris gyveno su dviem savo berniukais ir vyru. Iš pirmo žvilgsnio – įprasta šeima. Tačiau už uždarų durų vyko siaubingi dalykai. Partneris nuolat keldavo ranką prieš Jurgitą ir vyresnįjį sūnų. Nebeiškentusi nuolatinių barnių, smurto, bijodama dėl savo vaikų ir savo gyvybės Jurgita su berniukais pabėgo į moterų krizių centrą. V. Mičiulienės paklausta, ar nebijojo išeiti į nežinią, Jurgita tvirtai atsakė: „Aš turėjau tik dvi išeitis: arba pabėgti, arba gultis į grabą“. Plačiau skaitykite čia.

Nerijus Juška: „Paklausius per kūną eina šiurpuliukai“

Daugelis mūsų gyvena pilnavertį gyvenimą, turi darbą, sugeba išlaikyti save ir savo šeimą, ir net nesusimąstome, jog vieną dieną galime visa tai prarasti. Skaudus pavyzdys, vyriškis Loretis, kurį lankė baleto primarijus  Nerijus Juška.

Loretis gyveno pilnavertį gyvenimą, turėjo darbą bei tikslą ir net negalėjo pagalvoti, jog viską galima prarasti akimirksniu.. Loretį, prieš dešimt metų, ištiko didžiulė katastrofa – važiuojant dviračiu partrenkė mašiną. Dviračio vairas, tikrąja to žodžio prasme atsidūrė vyriškio pilve, pažeisdamas daugelį jo vidaus organų. Nors vyriškis sugebėjo išgyventi sunkią traumą, tačiau liko neįgalus. Nuo to laiko vyro sėkmė ėmė slysti jam iš rankų, tačiau Loretis tiki savo ateitimi. Kaip sako pats „nereikia dejuoti, reikia judėti į priekį“

Giedrių Leškevičių sugraudino vargo prislėgtos lietuvių mokytojos istorija

Senatvė – gyvenimo etapas, kada paliekame darbus ir pagaliau užsiimame mėgstama veika. Tai laikas, kurį skiriame savo hobiams bei pomėgiams. Tačiau šalia mūsų yra tų, kurie senatvėje stokoja ne tik pramogų, bet ir vaistų ar net maisto. Tokia dalia teko mokytojos darbą pasirinkusiai, gyvenimą pašventusiai jaunųjų ugdymui Danutei Povilonytei. Apie skurdo bei kūrybos paženklintą gyvenimo kelią su Danute kalbėjosi LNK TV laidų vedėjas, žurnalistas ir dainininkas Giedrius Leškevičius.

Kariną Krysko-Skambinę sužavėjo skurstančios ir smurtą patyrusios dviejų mažylių mamos atkaklumas

Prie skaudžios skurdo engiamų žmonių realybės prisilietė dainininkė Karina Krysko–Skambinienė, Marijampolėje lankiusi vienišą dviejų mergaičių mamą Ingą. Ingai – vos dvidešimt dveji, tačiau šios gražios ir stiprios moters gyvenimo istorija primena dramatiško filmo siužetą. O skausmingai atviras pasakojimas apie kasdienes problemas giliai sujaudino dainininkę.

Nepakentusi smurto bei netylančių barnių, jauna moteris nepabūgo likti vieniša motina ir pasiryžo skyryboms. Šiandien didžiausias jos džiaugsmas – dvi mažos dukrelės Mėja ir Miglė. Rodos, smurtas šeimoje – didelis išbandymas jaunai moteriai. Tačiau vienus sunkumus veja kiti – vos trijų metukų vyresnioji dukrytė serga nepagydoma liga – cerebriniu paralyžiumi. Ji nevaikšto, vis dar nekalba, mergaitei sunku judėti, reikalinga nuolatinė priežiūra. Inga žino – mažoji Mėja niekada nepasveiks, tačiau gali daryti pažangą. Tereikia tinkamos priežiūros ir specialaus lavinimo. Plačiau skaitykite čia.

Deividą Norvilą apstulbino dešimties vaikų motinos pasiaukojimas

Statistika negailestinga: Lietuvoje skursta maždaug 40 procentų vienišų mamų. Vieną jų, klaipėdietę Virginiją, lankė atlikėjas Deividas Norvilas. Virginija – vieniša dešimties vaikų motina. Kasininke dirbanti moteris sako, kad ji daugiau mama nei žmogus.