Pavasarinė „Maisto banko“ akcija – saldesnė

Balandžio 11-12 dd. vykusios „Maisto banko“ akcijos metu geraširdžiai žmonės nepasiturintiems dažniausiai aukojo kruopų, makaronų ir aliejaus. Iš viso skurstantiems maitinti surinkta 315 615 vnt. įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Pažymėtina, kad Lietuvos žmonės šįsyk skurstantiems dosniau aukojo kavos, cukraus, šokolado, konservuotų vaisių ir uogienių.

Saldumynų dažnai prašo vaikus auginančios šeimos ir dienos centrai, taip pat senjorai. Pasak Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Vilniaus skyriaus koordinatorės Aleksandros Marcinkevičiūtės, senatvėje daugeliui norisi kartkartėmis pasilepinti puodeliu kavos su desertu. „Tačiau jei sumokėjus už šildymą ir vaistus mūsų pensininkams maistui lieka 70-80 Lt mėnesiui, apie saldumynus ir kavą tenka pamiršti. Tad „Maisto banko“ akcijos dovanos labai laukiamos“, pabrėžia visuomenininkė.

„Maisto banko“ akcijos koordinatorius Modestas Bastys sako, kad sunku nuspėti žmonių pasirinkimą perkant vienus ar kitus maisto produktus. „Dažniausiai įtakos turi nuolaidos, kurias vieniems ar kitiems maisto produktams akcijos metu taiko prekybos tinklai. Tačiau aukojamų produktų asortimentui įtakos turi savanorių prašymai ar net orai“, sako Modestas.

Kiek mažiau nei praeitą pavasarį žmonės nepasiturintiems pirko mėsos konservų, margarino ar greito ruošimo sriubos. Žemiau žr. „Maisto banko“ akcijos paaukoto maisto statistiką: