Pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje paaukota 258 tūkstančiai maisto produktų

Penktadienį ir šeštadienį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje stokojantiems paaukota 258 tūkstančiai maisto produktų, kurių vertė 356 tūkstančiai eurų. Greta penkių didžiųjų Lietuvos miestų, dosniausiai aukojo Marijampolės, Utenos, Alytaus, Kėdainių, Tauragės, Plungės ir Ukmergės gyventojai.

 

Akcija dosnesnė, tačiau maisto užteks ne visiems

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius džiaugiasi gerais akcijos rezultatais, tačiau neslepia, kad poreikis maistui yra daug didesnis. „Esame nepaprastai dėkingi tūkstančiams savanorių ir aukojusių žmonių. Kiekvieną kartą „Maisto banko“ akcijos laukiame su nerimu, nežinodami ko tikėtis, kaip nuolatos besikeičiančios maisto kainos paveiks aukotojus. Ši akcija maloniai nudžiugino – jos rezultatas geresnis nei pernai. Tai reiškia ne tik didžiulį palaikymą „Maisto bankui“, bet ir tai, kad bent po kelis ilgo galiojimo maisto produktus galėsime perduoti apie penkiasdešimčiai tūkstančių žmonių, tai yra šiek tiek daugiau nei penktadaliui mūsų paramos gavėjų“ – pasakoja S. Gurevičius.

Šiuo metu labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje remia 230 tūkstančių stokojančiųjų, todėl tikimasi palaikymo ir toliau. „Nespėjusių prisijungti šį savaitgalį, labai prašome skirti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Tai žmonėms nieko nekainuoja, o mums ši parama leidžia toliau spręsti maisto švaistymo problemą ir padėti likusiai daliai žmonių. Taip pat labai skatinu jungtis savanorystei, net keturiasdešimt vienoje mūsų atidarytoje atiduotuvėje savanoriškos pagalbos reikia kasdien“ – ragina „Maisto banko“ vadovas S. Gurevičius.

 

Prašymas išgirstas – aliejaus aukota daugiau

Tradiciškai daugiausia „Maisto banko“ akcijoje gyventojai aukojo makaronų. Antroje vietoje tarp daugiausiai surinktų produktų rikiuojasi aliejus, kurio prieš prasidedant renginiui labiausiai ir prašė „Maisto banko“ atstovai. Lyginant su metais prieš tai – aliejaus aukojimai išaugo daugiau nei 40 procentų. Trečioje vietoje – įvairios kruopos.

Fiksuojama, kad vidutinio aukojamo krepšelio vertė pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje buvo 4,44 euro. Brangiausius krepšelius aukojo Vilniaus, Elektrėnų, Šilutės ir Visagino gyventojai. Pigiausius – Švenčionėlių ir Pasvalio žmonės.

36-oje „Maisto banko“ organizuojamoje akcijoje dalyvavo ir paramą rinko 256 nevyriausybinės organizacijos. Greta „Maisto banko“ daugiausiai paramos savo globojamiems žmonėms surinko Rokiškio bei Kauno „Caritas“, Vilniaus „SOS vaikų kaimai“, Panevėžyje veikianti organizacija „Vilties arka“.

„Maisto banko“ akcija vyko 74 Lietuvos miestuose bei miesteliuose, 379 prekybos vietose.