Po „Maisto banko“ labdaros koncerto – didžiulė auka: geradariai paaukojo daugiau nei 166 tūkst. eurų

Penktadienį LNK televizijos eteryje vykusiame „Maisto banko“ paramos koncerte geradariai šalies gyventojai kovai su maisto švaistymu ir nepasiturinčių maitinimui suaukojo daugiau nei 166 tūkst. eurų.

Pridėjus socialiai atsakingų verslo įmonių paramą, surinkta 241 tūkst. eurų suma, kurios dėka „Maisto bankas“ ir toliau galės vykdyti savo kasdienę veiklą ir padėti dar daugiau vargingai gyvenančių žmonių, kuriems šiuo sudėtingu metu organizacijos parama svarbi kaip niekada. Renginio metu šalies geradarius sveikino ir paramą „Maisto bankui“ išreiškė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, aukoti kvietė vakaro vedėjai – Rolandas Vilkončius, Inga Jankauskaitė ir šimtai nuotoliniu būdu prisijungusių savanorių. Kaip šiuo metu savo veiklą vykdyti sekasi pasakojo ir už pagalbą dėkojo „Maisto banko“ remiamų organizacijų atstovai, kuriuos, deja, virusas palietė tiesiogiai – dalis organizacijų yra tapusios viruso židiniais.

Viso vakaro metu gražiausias dainas dovanojo Merūnas Vitulskis, Monika Liu, Monique, Vidas Bareikis, Monika Linkytė, scenos senbuviai Edmundas Kučinskas, Inga Valinskienė, romantišką duetą atliko Karina Krysko ir Jeronimas Milius, gražiausių maestro Stasio Povilaičio kūrinių popuri dainavo Mariaus Jampolskis, Irūna Puzaraitė ir kiti žinomiausi šalies atlikėjai.

Jautriuose siužetuose televizijos žiūrovai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo „Maisto banko“ paramą gaunančių žmonių kasdienybė. Organizacija remia skirtingų likimų žmones – senolius, vienišas mamas, daugiavaikes šeimas, neįgalius, vienišus asmenis, ar netikėtai nelaimės ištiktus žmones, taip pat beveik šešis šimtus kitų nevyriausybinių organizacijų visoje Lietuvoje. Renginio metu, „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius pasakojo, kad atėjus pandemijai paramos besikreipiančių skaičius nuolatos didėja, pagalbos prašo net niekada iki šiol nesikreipę žmonės. Žiūrinčiuosius jis paragino prisiminti ne tik pagalbos tarnybų numerius, kada bėda ištinka mus pačius, bet ir tuos telefonus, kuriais kiekvienas iš mūsų gali padėti.

Skambinti ir tris eurus paaukoti trumpuoju numeriu 1343, kaip ir aukoti „Maisto banko“ svetainėje, galima ištisus metus. Organizacija skaičiuoja, kad už kiekvieną suaukotą eurą geba nuo išmetimo išgelbėti ir nepasiturinčiųjų maitinimui perduoti net penkiolika porcijų maisto. Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ dėkoja visiems, kurie neliko abejingi ir prisidėjo, kad stokojančiųjų kasdienybė būtų šviesesnė. Nuo 2012 metų LNK ir „Maisto banko“ organizuojamuose labdaros koncertuose jau paaukota beveik 1,4 mln. eurų, kurių dėka „Maisto bankas“ nepasiturintiems išdalino beveik 21 milijoną porcijų arba daugiau nei 10,5 tūkst. tonų maisto. Pridėjus šio penktadienio „PasiDalink“ koncerto aukas, suma perkopė 1,5 milijono eurų.

Dėkojame visiems aukojusiems, pasakojusiems savo istorijas, ačiū savanoriams, atlikėjams, vedėjams, prodiuseriams, generaliniam rėmėjui – prekybos tinklui IKI, didiesiems rėmėjams – Swedbank LietuvojeEssmediYukon, informaciniams partneriams – 15min.lt ir Savaitė. Ačiū partneriui LNK TV.