Prasidėjo „SOPA“ ir „Maisto banko“ projektas „Rezervuota vyresniems“

Viešosios įstaigos „SOPA“ ir „Maisto banko“ bendras projekto „Rezervuota vyresniems“ tikslas – padidinti vyresnio amžiaus asmenų užimtumą ir aktyvų dalyvavimą darbo rinkoje bei visuomenės gyvenime.

Viešosios įstaigos „SOPA“ ir „Maisto banko“ bendras projekto „Rezervuota vyresniems“ tikslas – padidinti vyresnio amžiaus asmenų užimtumą ir aktyvų dalyvavimą darbo rinkoje bei visuomenės gyvenime.

Projekto „Rezervuota vyresniems“ metu 55-64 metų amžiaus darbo neturintiems ir su sunkumais įsidarbinant susiduriantiems asmenims bus teikiamos individualios ir grupinės konsultacijos bei mokymai. Siekiant realizuoti jų turimas socialines ir profesines kompetencijas, įtvirtinti gebėjimus bei pereiti iš neaktyvios į aktyvią darbinę veiklą, projekto dalyviai bus skatinami savanoriauti „Maisto banke“ ir taip prisidėti prie skurdo mažinimo Lietuvoje.

Statistika rodo, jog vyresni darbingi gyventojai turi mažesnes užimtumo galimybes nei kiti šalies gyventojai. 55–64 metų amžiaus asmenų užimtumas tėra vos 53,4 proc. 2016 metų pradžioje vyresni nei 50 metų darbo neturintys asmenys sudarė net 27,5 proc. įregistruotų bedarbių. 2010-2014 metais 55-64 m. darbo jėgos skaičius padidėjo nuo 195 iki 220 tūkst.,  kartu padidindamas ir vyresnių bedarbių skaičių, kuris tais metais  išaugo net 3,6 karto.

Kaip teigia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius, „perkopę 55-erius metus žmonės dažnai nedrįsta dalyvauti aktyviose visuomeninėse veiklose, jiems sunkiau keisti darbą. Tai reiškia, kad dėl savo amžiaus jie praranda pasitikėjimą savimi, neretai bijo ar nesugeba konkuruoti su jaunesniais asmenimis. Todėl projektas „Rezervuota vyresniems“ tampa nepaprastai svarbia vyresnių darbingo amžiaus žmonių skatinamąja integravimo į darbo rinką priemone.“

„Maisto bankas” kviečia jungtis prie projekto visus vyresnius nei 55 metai darbinio amžiaus žmones. Registruotis į projektą galite parašydami elektroninį  laišką el. paštu dovile.bikelyte@maistobankas.lt arba skambindami  tel. 8 650 19885, kuriais galėsite gauti ir daugiau informacijos.

 Į „Maisto banko” veiklą  savanoriškam darbui įsitrauksiantiems projekto dalyviams bus organizuoti mokymai apie maisto vartojimo kultūros subtilybes, sveiką gyvenseną, maisto švaistymo prevenciją, savanoriško darbo teikiamas galimybes. Taip pat bus organizuojami susitikimai su žymiais žmonėmis – savo srities lyderiais, kurie kalbės apie saviugdą, pasirinkimų pasekmes, apie tai, kaip savanorystė gali padėti asmeniniame profesiniame kelyje, vizitai į „Maisto banko” remiamą organizaciją.