Premjeras S. Skvernelis išlydėjo „Maisto banko“ akcijos savanorius

Penktadienį Lietuvoje prasideda dvi dienas truksianti pavasario „Maisto banko“ akcija.

Penktadienį Lietuvoje prasideda dvi dienas truksianti pavasario „Maisto banko“ akcija. 74-iuose šalies miestuose tūkstančiai savanorių parduotuvių pirkėjus kvies paaukoti maisto produktų nepasiturintiesiems. Savanorius išlydėjo ir pirmasis maisto paaukojo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Penktadienį 13 val. Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje S. Skvernelis sutiko būrį „Maisto banko“ akcijoje talkinančių savanorių.

„Yra daug  projektų, kurie be savanorių visuomeninės veiklos būtų beprasmiai. Todėl noriu padėkoti visiems, kurie prisidedate. Su „Maisto banko“ akcija susiduriu ne pirmą kartą. Visada matau aktyvius ir entuziastingus savanorius parduotuvėse, todėl rankos pačios kyla nupirkti ir paaukoti maisto produktų.

Džiugu, kad žmonės labai solidariai aukoja. Tiesa, norėtųsi, kad ypač prisidėtų ta visuomenės dalis, kuri gali daugiau padėti.

Kviečiu ir šiemet žmones palaikyti ir prisidėti prie šios akcijos. Ačiū už „Maisto bankui“ prasmingą darbą, linkių didelės sėkmės. Kviečiu visuomenę padėti, kas kiek galime ir paaukoti, ne tik prieš didžiausias metų šventes. 

Taip pat, pagalvokime, kiek maisto išmetame pirkdami daugiau, nei galime suvartoti. Visas tas maistas gali būti paaukotas tiems, kuriems labiausiai reikia“, – kalbėjo premjeras. 

IMG_1112.JPG

Šioje labdaros akcijoje kaskart maisto nepasiturintiems rinkti stoja aštuoni tūkstančiai savanorių – nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių aktyvistų, jaunimo, socialiai atsakingų bendrovių darbuotojų

 „Savanoriai yra mūsų organizacijos pagrindas, be kurio negalėtume suteikti žmonėms reikalingos pagalbos. Esame jiems labai dėkingi už atsidavimą, darbą ir entuziazmą visus metus. 

„Maisto banko“ akcijos metu dirbs keli tūkstančiai savanorių, kurie atliks didžiulį darbą: skatins aukoti, surinks ir registruos paramą. Esame tikri, kad su jų pagalba ši akcija bus rekordinė.

Labai džiaugiamės, kad šis projektas visada sulaukia ir šalies vadovų dėmesio.  Tikimės, kad susitikimas su premjeru savanorius dar labiau įkvėps“, – sakė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

IMG_1134.JPG

„Maisto banko“ akcijos apima platų nevyraiausybinių organizacijų tinklą – joje šiemet dalyvauja 355 socialinės ir bendruomeninės organizacijos. 

„Norint kovoti su skurdu reikia daug kompleksinių priemonių. Vienas iš būdų – telkti žmones, bendruomenes, kaip tai daro „Maisto banko“ akcija“, kuri pasitelkusi virš 7000 savanorių pasiekia sunkiau besiverčiančius žmones. O dar labai svarbu yra tai, kad žmonės domėtųsi kam ši parama nukeliauja: šeimoms, seneliams, ar vaikams, nes gal būt tai taptų paspirtis savanorystei. Norisi, kad savanorystė taptų įprastu ir užkrečiančiu pavyzdžiu mūsų visuomenėje“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Dukart per metus vykstančio projekto metu savanoriai pirkėjus kviečia nepasiturintiesiems aukoti ilgai negendančius maisto produktus – makaronus, kruopas, miltus, aliejų, konservus, cukrų, sausus pusryčius, arbatą, uogienę ir kt.

„Maisto bankas“ labdaringą akciją rengia nuo 2003 metų. Šiais metais ji – 23-oji. Labdaringa akcija kaskart sulaukia aukščiausių šalies vadovų dėmesio. Maisto produktų nepasiturintiesiems yra aukojusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir kt.

BU9B4795.JPG

Pernai rudenį vykusios „Maisto banko“: akcijos metu geradariai paaukojo 394 tūkst. vnt. maisto produktų už 371 tūkst. eurų. Ši parama maistu pasiekia 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų.

Tyrimų duomenimis, „Maisto banko“ akcijose yra aukoję trečdalis šalies gyventojų. Kaskart užregistruojama apie 130 tūkst. paaukojimų, vidutiniškai paaukojama maisto už 3  eurus. 

Šiais metais „Maisto banko“ akcija vyks balandžio 7-8 dienomis – tradiciškai prasidės penktadienio popietę (balandžio 7 d. vyks 15-21 val.) ir tęsis šeštadienį (balandžio 8 d. 10-20 val.). 

„Maisto banko“ akcija rengiama 434-iose „Iki“, „Rimi“, „Maxima“ ir kt. parduotuvėse.  Šiais metais aukoti maisto produktų pirmą kartą bus galima „Lidl“ parduotuvėse. „Maisto banko“ akcijos vietų interaktyvus žemėlapis skelbiamas internete www.maistobankas.lt/akcija.