Premjerė „Maisto banko“ savanoriams: ačiū, kad padedate Lietuvai būti didžiai

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šeštadienį dalyvavo „Maisto banko“ padėkos savanoriams ir darbuotojams renginyje Druskininkuose.

„Krizės ne tik sukrečia, bet ir suteikia progą atskleisti tai, ką turime gražiausio. Būtent bendros pastangos ir ryžtas, savo laiko dovanojimas ir dalijimasis su tais, kuriems reikalinga pagalba, per pastarąsias krizes parodė, kad esame vieninga bendruomenė ir stipri valstybė.

Tikrai žinau, kad ne dėl padėkų ar viešo įvertinimo kuriate ir kasdien plėtojate dovanojimo kultūrą. Noriu Jus visos Vyriausybės vardu užtikrinti, kad labai vertiname savanorių indėlį ir jis mus įkvepia atiduoti visas jėgas tiems darbams, kuriuos darome. Kiekvienas, darydamas tai, ką geriausiai sugeba ir gali, neabejotinai prisideda prie iššūkių įveikimo. Visi drauge kuriame savo visuomenės ir visos valstybės veidą“, – kalbėjo premjerė.

Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovė, „Tautiškoje giesmėje“ esame raginami semtis jėgų iš praeities. Šiandien šis įvairiausių žmonių solidarumas ir pagalba tiems, kuriems jos labiausiai reikia, yra taipogi ypatingi įkvėpimo ir jėgų šaltiniai, leidžiantys viltingai žvelgti į mūsų valstybės ateitį.

„Savanorystė, įspūdingos paramos akcijos – tai įrodymas, kad tapome laisva visuomene, kuri sugeba dalytis ir kovoti už savo laisvę, dėl jos kasdien stengtis.

Dėkoju kiekvienam savanoriui, kiekvienam žmogui, kuris dovanoja laiką, jėgas, materialines gėrybes kitiems. Kiekviena valstybė yra didi ne savo teritorija ar kariniu potencialu, bet laisvų žmonių pasirinkimais. Ačiū, kad padedate Lietuvai būti didžiai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Maisto bankas“ – labdaros ir paramos fondas, kurio misija kovoti su maisto švaistymu ir dalinti jį  maistu dalinti jį stokojantiems. Per metus „Maisto bankas“ surinko ir  išdalino beveik 9000 tonų maisto iš kurio net 6044 tonos yra nuo išmetimo išsaugotas, tačiau žmonių vartojimui dar tinkamas maistas. „Maisto bankas“ padeda 600 kitų nevyriausybinių organizacijų, o per jas – apie  170 tūkst. sunkiau gyvenančių Lietuvos žmonių.

 

Nuotraukų autorius Martynas Sirusas