Prezidentė D.Grybauskaitė kviečia dalintis su nepasiturinčiaisiais

Tūkstančiams žmonių Lietuvoje kasdien susiduriant su skurdu, maistu gaunama parama padeda išgyventi net penktadaliui šalies gyventojų. Paramą maistu vykdančios labdaros organizacijos „Maisto bankas“ duomenimis, su maisto stygiumi susiduria ir vienišos mamos, ir neįgalieji, ir pagyvenę bei darbo netekę žmonės. Per metus  į „Maisto banką“ dėl paramos kreipiasi net 440 tūkst. asmenų.

„Šiemet „Maisto bankas” jau surinko ir nepasiturintiems išdalino 12 mln. Lt vertės maisto produktų. Per 10 šių metų mėnesių skurstantiems patiektos 2358 tonos paramos maistu: tai beveik 5 milijonai porcijų maisto nepasiturintiems,“ – sako „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius. Pasak jo, kas mėnesį „Maisto banko“ paramą gauna apie 72 tūkstančius žmonių. Tačiau jau dešimt metų žmones ir organizacijas pasidalinti su nepasiturinčiaisiais, kuriems maistu gaunama parama dažnai yra vienintelė galimybė išvengti alkio, kviečiantis „Maisto bankas“ padėti išgali tik kas antram.

Labdaros organizacijos vadovo teigimu, Lietuvos gyventojai yra pakankamai dosnūs – kas antras paramai maistu organizuoti išleistas litas buvo paaukotas privačių asmenų: „Nors didžiąją dalį išdalinamo maisto mums dovanoja prekybininkai, ūkininkai ar maisto gamintojai, net šeštadalį „Maisto banko“ aruodų sudaro privačių asmenų paaukoti maisto produktai. Vien rudenį visoje Lietuvoje vykusios „Maisto banko“ akcijos metu pirkėjai nepasiturinčių maitinimui padovanojo maisto beveik už 1,1 mln. litų.“

Šalies gyventojus dalintis su „Maisto banko“ paramą gaunančiaisiais tuo, ko turime patys ir ko stokoja kiti kviečia ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Pasistenkime, kad rūpestis ir atsakomybė būtų kartu su mumis kiekvieną dieną ir visi kartu pasirūpinkime, kad šalia esantiems žmonėms niekada netrūktų būtiniausių maisto produktų.“

Vaidoto Ilgiaus tvirtinimu, „Maisto bankas“ dažnai susiduria su stereotipu, jog alksta tik asocialūs ar dirbti tingintys asmenys: „Deja, realybė yra kitokia – tyrimai rodo, jog tarp kasmet Lietuvoje su skurdu susiduriančių asmenų net 39% – vienišos mamos, auginančios vaikus. Labai sudėtinga ir vienišų pensininkų, ypač turinčių neįgalumą, padėtis.” Pasako jo, labdaros fondo veikla organizuojama taip, kad kiekviena 5 Lt auka „Maisto bankui“ pavirsta 35-iomis porcijomis maisto nepasiturintiesiems. „Tam, kad pamaitinti skurstančius, mes bendradarbiaujame su prekybos tinklais, maisto gamintojais ir visuomeninio maitinimo įstaigomis.  Deja, maisto Lietuvoje išmetama daugiau nei pajėgiame surinkti. Šis maistas vietoj šiukšliadėžių galėtų atsidurti ant vargingai gyvenančių žmonių stalo, tačiau tam reikia papildomų lėšų maisto transportavimui, sandėliavimui ir paruošimui. Kiekvienas litas, paaukotas „Maisto banko” veiklai, padeda mums patiekti vargstantiesiems maisto už 16 Lt.”

Labdaros fondo vadovas sako pastebintis, jog žmonių gerumas kasmet vis didėja, ypač tai jaučiasi artėjant Kalėdoms. „Prieš metus kartu su LNK televizija surengus labdaros koncertą „Pasidalink”, surinkome 560 tūkst. Lt paramos. Jos dėka galėjome pamaitinti daugiau nei 200 tūkstančių sunkiai galą su galu suduriančių žmonių. Kviečiame žmones nelikti abejingiems ir šiemet, juk niekada nežinai ar pagalbos neprireiks tau pačiam ar tavo artimiesiems,”- sako V.Ilgius.  

Gruodžio 8 d. LNK televizija rodys labdaros renginį „Pasidalink“, kurio metu dalintis kvies ir tokie Lietuvos atlikėjai kaip E.Sašenko, E. Seilius ir K. Zmailaitė, V.Genytė ir V.Vyšniauskas, E.Sipavičius, Radžis, „Pop ladies“, A.Ivanauskas-Fara ir „Božolė“ choras, D.Zvonkus ir „Smaragdinis“ choras, K.Nemycko ir „Kaštoninis“ choras, Irūna ir M.Jampolsis bei daugelis kitų. Renginį ves Rolandas Vilkončius ir Giedrė Talmantienė.

LNK ir „Maisto bankas” kviečia dalintis – padėti pamaitinti skurstančius. Kiekviena Jūsų 5 Lt auka virs 35 porcijomis maisto nepasiturintiems. Paaukoti galite skambindami arba siųsdami SMS trumpuoju numeriu 1490, didesne suma paremti galite portale Aukok.lt.