Projektų valdymo čempionate – „Maisto banko“ užduotys

Lietuvos Projektų valdymo čempionatas šiemet dalyviams pasiūlė naują iššūkį – kartu su „Maisto banku“ sukurti projektą, kuris padėtų nepasiturintiems gyventi sočiau. Čempionate dalyvaujantys projektų valdymo specialistai pasiūlė naujus, išradingus ir pažangius sprendimus, galinčius padėti padidinti „Maisto banko“ veiklos efektyvumą, taip išsaugant daugiau atliekančių maisto produktų ir sumažinant maisto švaistymą Lietuvoje.

Šiemet čempionate dalyvavo 32 komandos iš 10 skirtingų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Dvylika geriausiai pasirodžiusių komandų gavo realų „Maisto banko” poreikį projektui ir turėjo keletą dienų paruošti projekto inicijavimo dokumentą. Šešios geriausiai pasirodžiusios komandos paruošė projekto valdymo planus, kuriuos vertino projektų valdymo ekspertai, patyrę verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai: „Hanner” vadovas Arvydas Avulis, „Ad Projectum” vyresnysis partneris Karolis Mickevičius Mėgelaitis, „Lietuvos Pašto“ Strategijos ir plėtros vadovas Mikas Jovaišas, Lietuvos projektų valdymo asociacijos prezidentas Paulius Morkvėnas ir „Maisto Banko” Vilniaus regiono padalinio vadovas Modestas Bastys.

Čempionato pirmos vietos laimėtojomis tapo komanda „VIVID“ – KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto prof. Rūta Čiutienė su projektų vadybos studentėmis Indre Surgelyte, Vaida Spūdyte ir Viktorija Jašinskaite. „VIVID“ pasiūlytas sprendimas – sukurti svetainę, kurioje galėtų registruotis viešojo maitinimo įmonės, turinčios neparduoto maisto, galinčios ir norinčios jį atiduoti jį vargingiau gyvenantiems asmenims.

Jaunieji projektų valdymo specialistai bandė išspręsti ir kitas problemas, su kuriomis susiduria „Maisto bankas“. „Džiaugiamės įsitraukę į projektą – studentai demonstravo gerus projektų valdymo įgūdžius, pasiūlė įdomių idėjų bei techninių sprendimų, kaip tas idėjas įgyvendinti. Pavyzdžiui – ne tik teoriškai pasiūlė naudoti mobilią progamėlę, bet ir realiai ją suprogramavo. Tikiuosi, jog studentų entuziazmas ir noras spręsti maisto švaistymo problemas neišblės ir po konkurso, jie sutiks padėti, įgyvendinti idėjas realybėje”, – sakė „Maisto banko” atstovas Modestas Bastys.

Lietuvos Projektų valdymo čempionate geriausiai pasiodžiusi komanda atstovaus šaliai Tarptautiniame projektų valdymo čempionate Kroatijoje – linkime sėkmės!