„Rimi“ pirkėjus telkia bendram Kalėdų projektui – kviečia atkreipti dėmesį į aplinkinių emocinę būklę

Antrus metus siaučiant koronaviruso pandemijai psichologai garsiai kalba apie ženkliai suprastėjusią Lietuvos gyventojų emocinę sveikatą, kuriai dar vienu iššūkiu tampa artėjančios žiemos šventės.

Norėdama prisidėti prie vienišumo ir atskirties mažinimo „Rimi Lietuva“ su savo ilgamečiais partneriais – nevyriausybinėmis organizacijomis „Gelbėkit vaikus“, „Sidabrinė linija“, „Savanoriai vaikams“, įgyvendinančia iniciatyvą „Niekieno vaikai“, „Mamų unija“ ir „Maisto bankas“ – kviečia Lietuvos žmones prisiminti vieni kitus, surasti paprastus būdus parodyti dėmesį ir kartu stiprinti savo emocinę sveikatą.

„Pandemija išmokė mus izoliuotis ne tik nuo ligos, bet ir vienas nuo kito – išryškino emocinės sveikatos problemas ir iš jų išaugančius reiškinius, kurių epicentre šiandien yra įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmonės, – sako „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Gabrielė Šerėnienė. – Todėl šiuo metu svarbu ne tik kalbėti, bet ir kiekvienam iš mūsų pradėti veikti suteikiant jėgų tiems, kurie gali padėti vienišiems senjorams, dėl koronaviruso pandemijos nuo tėvų izoliuotiems vaikams ligoninėse, sunkiai sergančius vaikus slaugančioms šeimoms, nepasiturintiems žmonėms ir kitoms pažeidžiamoms visuomenės grupėms.“

Bendradarbiaudamas su žinoma menininke, vaikų knygų iliustratore Sigute Ach prekybos tinklas „Rimi“ kviečia visus panaudoti per pandemiją susikaupusius popierinius maišelius apsiperkant el. būdu ir kartu su savo šeima ar draugais ramius rudens vakarus pašvęsti simbolinių Kalėdų žvaigždžių kūrybai. Paprastai padaroma šviečianti žvaigždė gali tapti maloniu siurprizu visai to nesitikintiems žmonėms bei kartu be žodžių perduoti žinią –  „visada prisimenu tave“.

„Rankdarbiai – tai meditacijos forma, kurią daugelis skubėdami per gyvenimą esame pamiršę arba nelaikome vertu mūsų brangaus laiko, – sako dailininkė Sigutė Ach. – Kviečiu pažvelgti į juos kitaip ir pamatyti būdą atsipalaiduoti, bendrauti, prisiminti dalykus, kurie kur kas svarbesni nei eilinis susirinkimas ar vėluojantis darbų terminas. Kurdami Kalėdų žvaigždę mes kuriamės gerą savijautą ir pozityvias mintis, o tokią dovaną vieni iš kitų, neabejoju, norėtume gauti visi.“

Pozityvumu šviečiančias Kalėdų žvaigždes iš panaudotų „Rimi“ ir „Rimi.lt“ parduotuvės  popierinių maišelių pagal Sigutės Ach patarimus kurs ir „Gelbėkit vaikus“ globojami vaikai, kurie savo darbelius vėliau perduos „Sidabrinės linijos“, „Niekieno vaikai“, „Mamų unija“ ir „Maisto bankas“ savanoriams.  Pastarieji jas dovanos vienišiems žmonėms, kuriais kasdien rūpinasi jų organizacijos.

„Nuolat dirbame stiprindami organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų ir artimiausių jų šeimos narių emocinę sveikatą. Mūsų draugams „Rimi“ inicijavus bendradarbiavimą, šiandien turime progos suremti pečius su dar keturiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios pažįsta ir kitokių emocinio skausmo veidų – vienišų senelių, sunkiai sergančių vaikų, skurdžiausiai gyvenančiųjų, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. – Bendru pavyzdžiu šiame projekte norime įkvėpti Lietuvos žmones mažam žingsniui geresnės emocinės sveikatos link, padėti prisiminti vieni kitus ir parodyti, kad izoliacija namie visiškai nereiškia izoliacijos širdyje.“

Projektas „Visada prisimenu tave“ tęsis visą gruodžio mėnesį, jo metu „Rimi“ visus pakvies į virtualias kalėdinių žvaigždžių dirbtuves bei dalinsis psichologų ir kitų specialistų rekomendacijomis emocinės sveikatos tema. Taip pat, šio tinklo parduotuvėse vyks prekybinė akcija, kurios metu visi pirkėjai, įsigiję mandarinų Sinfonia, 1,5 kg pakuotę, 10 ct nuo jos skirs „Rimi“ remiamų nevyriausybinių organizacijų stiprinimui.