Ruošiamasi ukrainiečių antplūdžiui: pirmajame registracijos centre jau pluša „Maisto bankas“

Lietuva ruošiasi priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius. Padėti ruošiasi ne tik valstybinės institucijos, bet ir savanorių būrius telkiančios nevyriausybinės organizacijos. Pirmajame ukrainiečių registracijos centre Alytuje šeštadienį šimtus maisto paketų formuoja organizacijos „Maisto bankas“ sutelktas savanorių būrys.

„Šiandien esame pasiryžę paruošti tūkstantį maisto paketų. Tai pirmasis lauknešėlis, kurį turėtų gauti nuo karo bėgantys žmonės. Su komanda krepšelį suformavome taip, kad maisto užtektų prasimaitinti trims dienoms,  jo nereikėtų gaminti ir maistas būtų įvairus. Krepšelį sudaro konservuotos sriubos, marinuoti agurkai, konservuoti kukurūzai, konservuoti žirneliai, pupelės pomidorų padaže, mėsos konservai, užpilami makaronai, užpilamos košės, UAT pienas, sausi pusryčiai, geriamas vanduo, sausainiai ar vafliai, arbata, džiovinti vaisiai ar riešutai, trapučiai. Taip pat pridedame šiek tiek vienkartinių įrankių“, – pasakoja „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Anot jo, per šias dvi dienas padėti organizacijai pasisiūlė didelis būrys savanorių. S. Gurevičius džiaugiasi, kad Alytuje žmonės ypač aktyvūs. „Alytiškiai ne tik greitai susirinko į savanorių būrį, tačiau ir patys ėmėsi organizacinių, logistinių veiksmų. Išgirdę, kad „Maisto bankui“ reikėtų talpesnių patalpų, savanoriai jas suorganizavo. Mūsų maistą į savo sandėlį noriai priglaudė vietinis rajono ūkis – „Luksnėnų sodai“. Alytaus registracijos centre visuomet bus savanorių, kurie padės išdalinti paramą maistu“, – žmonių solidarumu džiaugėsi „Maisto banko“ vadovas.

„Maisto bankas“ informuoja, kad savanorių pagalba ruošiant maisto paketus ateinančią savaitę bus reikalinga ir kituose miestuose. Pasak S. Gurevičius, organizacija yra pasiruošusi suteikti pirminį maisto paketą absoliučiai visiems Lietuvą pasieksiantiems Ukrainos karo pabėgėliams, kuriems tokia parama bus reikalinga. „Nesvarbu, kiek tokių žmonių bus – tūkstantis ar kelios dešimtys tūkstančių – mes šiems žmonėms padėsime.“

Organizacijos vadovas džiaugiasi, kad prie pirmųjų maisto paketų turinio noriai prisidėjo visi penki didieji prekybos tinklai, skyrę po 1 000 vienetų visų krepšelį sudarančių produktų. „Maisto bankas“ ieško ir kitų maistu, transportavimo paslaugomis ar finansais padėti galinčių įmonių. Pabrėžiama, kad dėl pagalbos ukrainiečiams, iki šiol „Maisto banko“ paramą gavę žmonės ją gaus ir toliau. Šiuo metu organizacija remia 143 000 sunkiau gyvenančių žmonių visoje Lietuvoje.

Norintys savanoriškai prisidėti prie „Maisto banko“ veiklos kviečiami pildyti savanorio anketą www.maistobankas.lt/reg. Paremti organizaciją galima internetu www.maistobankas.lt/paremk ar aukojant projektui „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai!” platformoje aukok.lt, čia surinkta parama bus skiriama penkioms didžiausioms nevyriausybinėms Lietuvos organizacijoms – „Maisto bankui“, Lietuvos raudonajam kryžiui, Lietuvos Caritui, „Gelbėkit vaikus“ ir Maltiečiams.