Savanoris Evaldas: gerus darbus daro ne tik superherojai

Jau daugiau nei trejus metus „Maisto banke“ savanoriaujantis Evaldas Kasnauskas  sako, kad ši savanoriška  veikla – ne tik pagalba alkstantiems, bet ir galimybė savo gyvenimą paversti pilnatviškesniu.

Jau daugiau nei trejus metus „Maisto banke“ savanoriaujantis Evaldas Kasnauskas  sako, kad ši savanoriška  veikla – ne tik pagalba alkstantiems, bet ir galimybė savo gyvenimą paversti pilnatviškesniu.

 

Evaldai, esi perspektyvus vienos puikiai žinomos finansinių paslaugų įmonės IT specialistas. Kas paskatino ieškoti papildomos savanoriškos veiklos?

 

Apie galimybę savanoriauti išgirdau iš savo darbovietės. Čia savanoriška veikla labai palaikoma ir nuolatos skatinama. Tad susibūrėme su keliais kolegomis į nedidelę komandą ir nuvykome padėti „Maisto bankui“. Veikla išties labai patiko. Tad pagal galimybes organizacijai padėdavau vis dažniau. Žinoma, tam skatindavau ir kolegas, suburdavau jų komandą. Tad dabar savo kolektyve esu didžiausias „Maisto banko“ atstovas, sakyčiau net „Maisto banko“ guru.

Ką darai „Maisto banke“?

 

Kartais dirbu nuotoliniu būdu padėdamas organizuoti įvairius renginius, taip pat atvykstu dirbti ir į „Maisto banko“ sandėlį. Sandėlyje – darbas raumenims, tai tarsi savotiškas sporto klubas – kilnoju dėžes, stumdau paletes ir darau visa kita kas tuo metu yra reikalinga ir būtina. Darbas nėra sunkus, jį galima nudirbti ir bet kurią darbo dieną, skiriant tam kelias valandas savo laiko. Svarbiausia, kad „Maisto banke“ visuomet yra ką nuveikti, ypač rytais, kai iš prekybos centrų reikia surinkti vaisius, daržoves bei kitus paskutinės dienos galiojimo produktus. Tas daržoves liaudyje vadintume „nurašytomis“, bet jos išties dar geros, gal tik kiek netaisyklinga jų forma ar kitas jų turimas pirkėjui nepatrauklus defektas.  Aš išties labai džiaugiuosi, kad prekybos tinklai prisideda prie „Maisto banko“ veiklos atiduodami įvairius maisto produktus. Tokiu būdu šie produktai pasiekia žmones, o ne konteinerius.

 

Ką veiki kitu laisvu laiku?

 

Stengiuosi daug laiko praleisti su draugais, labai juos myliu ir vertinu. Dažnai kartu sportuojame, žaidžiame tenisą ar tinklinį. Einame į miestą, į kiną ar kokią šventę. Taip pat jei geras oras mėgstu pabėgioti ir taip praskaidrinti galvą. Kartais tenka „pasikrapštyti“ prie už mane senesnio, bet labai mylimo, automobilio, nes jis reikalauja išties nemažai dėmesio. Vasarą dažnai važiuoju namo aplankyti ir padėti tėvams.

 

Lietuvoje išties daug organizacijų, kurioms reikalinga savanoriška pagalba. Kodėl pasirinkai būtent „Maisto banką“?

 

Savanoriaudamas „Maisto banke“ aš gaunu tam tikrą pilnatvės jausmą. Manau, kad daug žmonių norėtų ir galėtų prisidėti prie visuomenės gerovės, prie šviesesnio rytojaus, bet neturi tam idėjų ar energijos, noro. Tačiau daug nereikia,  toks paprastas dalykas kaip atėjimas į sandėlį, elementarus dėžių kilnojimas ir palečių stumdymas man padeda jaustis bent kažką duodančiu visuomenei. Mes ne superherojai, kaip komiksuose ar filmuose ir po vieną tikrai negalim padaryti kažko įspūdingo, bet tokie maži darbai, mažas prisidėjimas prie kasdienės „Maisto banko“ veiklos skatina kitus žmones, matančius mane, taipogi kažko imtis, investuoti savo laiko dalelę ir mąstyti apie šviesesnį rytojų. Maistas skurstantiems žmonėms taip pat reiškia labai  daug – jiems tai atneša laimę, energiją, jie nori gyventi, nori kažką veikti.

Turiu keletą draugų ir kolegų, kuriems mano savanorystė tapo paskata taip pat prisidėti prie savanoriškos veiklos. Man tai labai patinka ir aš džiaugiuosi, kad galiu įkvėpti kitus žmones, o jie įkvepia dar kitus. Taip ir gerų darbų ir laimingesnių žmonių tik daugėja.

 

„Maisto bankui“ labai reikalinga Jūsų savanoriška pagalba. Jei galite bent keletą valandų per savaitę skirti kilniam tikslui – padėti skurdžiai gyvenantiems žmonėms ir gelbėti atliekamą tinkamą vartoti maistą – prisijunkite. 
Registracijos anketą rasite čia.