ŠIAULIUOSE MAISTAS PASIEKS NE SĄVARTYNUS, BET ALKANŲJŲ STALUS

2015-02-27

2015 metų vasario 19 dieną Šiaulių miesto savivaldybėje lankėsi „Maisto banko“ atstovai. Buvo surengta apvaliojo stalo diskusija apie maisto švaistymą Lietuvoje. Susitikime dalyvavo vietos valdžios atstovai, verslininkai, nevyriausybinės organizacijos ir, žinoma, „Maisto banko” darbuotojai. Diskusijos metu buvo siekiama atkreipti dalyvių dėmesį į tai, kad kiekvieną dieną švaistomas tinkamas vartoti maistas, buvo aptarta, kaip reikėtų jį išsaugoti ir išdalinti nepasiturintiems.

Susitikimo metu akcentuota, kad kiekvienas iš mūsų išmetame maisto likučius, o vietos verslininkai atiduoda sunaikinti daug tinkamų vartoti maisto produktų. Šiaulių meras prisiminė šią situaciją puikiai iliustruojantį pavyzdį, kuomet greta Šiaulių apsivertė sunkvežimis su naujų jogurtų kroviniu. Neradus alternatyvų, visiškai nepažeisti maisto produktai buvo nugabenti į sąvartyną. Tačiau greitai pasklidus žiniai apie šiukšlyne gulinčius puikius desertus, juos pradėjo rinkti žmonės. Taip jogurtai iš savartyno pasklido po visą miestą. Kilo grėsmė dėl produktų vartojimo saugos ir gamintojo reputacijos.

Dalyvavusieji diskusijoje vienbalsiai sutarė, jog tokia situacija negali kartotis. Juk kol dalis šiauliečių skursta ir badauja, visiškai tinkami vartoti maisto produktai keliauja į šiukšlynus. Susitikimą vainikavo dokumentinio filmo „Dėmesio – maistas!“ peržiūra, kuriuo buvo siekiama apžvelgti maisto švaistymo problemą mūsų šalyje. Abejingų nebuvo. Saulės miesto valdžia, verslininkai ir organizacijos sutarė bendradarbiauti ir ieškoti būdų, kad vartoti tinkamas maistas pasiektų ne šiukšlynus, bet alkanųjų stalus.

Diskusija Šiauliuose – projekto „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje!“ dalis. Jį finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2009–2014 m. NVO programa Lietuvoje.