Šiaurės šalių ministrų tarybos remiamas projektas

Projektas „Šiaurės-Baltijos šalių bendra kova prieš maisto švaistymą”

2013-2014 metais „Maisto bankas“ įgyvendino projektą „Šiaurės-Baltijos šalių bendra kova prieš maisto švaistymą”, kurio tikslas – sukurti Baltijos ir Šiaurės šalių maisto bankų tinklą, kuris leistų jiems pasidalyti savo gerąja patirtimi ir žiniomis apie kovą su pramonės ir prekybos sektorių maisto švaistymu, didinant išgelbėtą maisto kiekį ir skatinant maisto bankų kūrimąsi kitose Šiaurės ir Baltijos šalyse. Projektas finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos lėšomis.

Projekto „Šiaurės-Baltijos šalių bendra kova prieš maisto švaistymą” metu buvo surengti pažintiniai vizitai, skirti maisto bankų specialistams supažindinti su geriausia praktika gelbstint atliekamą maistą nuo išmetimo Danijoje, Estijoje ir Lietuvoje.

Be to, buvo surengti seminarai, kurių metu projekto dalyviai aptarė maisto švaistymo mastą Šiaurės ir Baltijos šalių regione, jo poveikį regionų aplinkai, kūrė efektyviausias strategijas maisto bankams tampant maisto švaistymo problemos dalimi.

Sudarytas regioninių maisto gamintojų ir mažmenininkų žemėlapis, sukurtas bendras kreipimasis siekiant palengvinti prieigą prie nacionalinių ir regioninių maisto gamintojų ir prekybininkų prašant juos maisto perteklių atiduoti nepasiturintiems maitinti.

Projekto „Šiaurės-Baltijos šalių bendra kova prieš maisto švaistymą” trukmė – 12 mėn. Bendra projekto vertė – 62000 Danijos kronų.