Sportininkų iniciatyva: sudegintas kalorijas pavertė parama „Maisto bankui“

Keli šimtai vasaros mėnesiais aktyviai sportavusių savanorių sudegino net 3 mln. kalorijų, kurios pavirto į 3 tūkst. eurų čekį labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“. Ši suma padės paruošti 45 tūkst. maisto porcijų sunkiau gyvenantiems žmonėms.

Liepą ir rugpjūtį 230 „Danske Bank“ darbuotojų suvienijo jėgas bendram iššūkiui – intensyviai sportuodami ir naudodami parsisiųstą „Endomondo“ programėlę, varžėsi tarpusavyje, kas sudegins daugiausia kalorijų ir vėliau jas konvertavo į paramą sunkiau besiverčiantiems Lietuvos gyvento-jams.

„Vertindami pastarųjų metų veiklos rezultatus matome, kad vieną „Maisto bankui“ dovanotą eurą paverčiame 15 porcijų maisto nepasiturintiems. Tai reiškia, kad iniciatyvos dalyvių sudegintos kalorijos pavirs maistu, kurio pamaitinti sunkiau gyvenančius užteks 45 tūkst. kartų. Kitaip tariant, jei maitintume ištisus metus triskart per dieną, šio kiekio užtektų dešimčiai keturių asmenų šei-mų“, – sako „Maisto banko“ vadovė Kristina Tylaitė.

Pasak jos, ši magiška daugyba nėra burtai – prie jos kasdien prisideda ir 73 miestuose įsikūrusios parduotuvės, maisto pramonės ir logistikos įmonės bei ūkininkai, atliekantį maistą nemokamai atiduodantys nepasiturinčiųjų maitinimui. Jį drauge su bendradarbiaujančiomis organizacijomis ant vargingiau gyvenančių stalo patiekia tūkstančiai savanorių.

Prie kalorijų deginimo iššūkiu pavadintos akcijos prisijungę kolegos iš banko, Globalių paslaugų centro ir IT paslaugų centro galėjo pasirinkti bet kokį mėgstamą sportą: bėgiojimą, futbolą, šokius ar kitą aktyvią veiklą, pėsčiomis ar dviračiais keliauti į darbą bei namo. Sudeginti tokį didelį kalo-rijų kiekį padėjo ir keletas iniciatyvos „Dviračiu aplink Lietuvą“ dalyvių, per 11 dienų įveikusių net 1300 kilometrų. Dešimties pačių aktyviausių sportininkų bendras rezultatas pasiekė net 790 tūkst. sudegintų kalorijų.

Varžytis savo sportiniais pasiekimais „Danske Bank“ darbuotojams nebuvo naujiena – anksčiau besiruošdami bėgimo ar dviračių maratonams jie aktyviai sportuodavo ir naudodami „Endomon-do“ programėlę palygindavo pasiektus rezultatus. Šiais metais siekiant įprasminti varžybas buvo nuspręsta susieti jas su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“, sudegintas kalorijas paverčiant parama vargingai gyvenantiems žmonėms.