Violeta Mičiulienė: „Vargu ar sugebėčiau taip stipriai kabintis į gyvenimą“

Statistika negailestinga: Lietuvoje skursta maždaug 40 procentų vienišų mamų. Vieną jų, molėtiškę Jurgitą, lankė žinoma aktorė Violeta Mičiulienė.

Statistika negailestinga: Lietuvoje skursta maždaug 40 procentų vienišų mamų. Vieną jų, molėtiškę Jurgitą, lankė žinoma aktorė Violeta Mičiulienė. 

Jurgita – kukli dviejų vaikų mama. Parduotuvės konditerijos skyriuje dirbusi moteris gyveno su dviem savo berniukais ir vyru. Iš pirmo žvilgsnio – įprasta šeima. 

Tačiau už uždarų durų vyko siaubingi dalykai. Partneris nuolat keldavo ranką prieš Jurgitą ir vyresnįjį sūnų. Nebeiškentusi nuolatinių barnių, smurto, bijodama dėl savo vaikų ir savo gyvybės Jurgita su berniukais pabėgo į moterų krizių centrą. 

V. Mičiulienės paklausta, ar nebijojo išeiti į nežinią, Jurgita tvirtai atsakė: „Aš turėjau tik dvi išeitis: arba pabėgti, arba gultis į grabą“. 

Tuomet šeimos padėtis buvo labai prasta. „Esu labai dėkinga „Maisto bankui“. Gaunama parama išties  padėjo daug sutaupyti, juk tikrai nemažai išlaidų atitenka maistui“, – dėkojo moteris. 

„Tik pagalvokit, koks stiprus turi būti motinos instinktas ginti savo vaikus, jog pabėgtum į niekur ir visą gyvenimą statytum iš naujo“, – kalbėjo aktorė.

Pardavusi lopinėlį tėvų paliktos žemės ir prisidėjusi sutaupytus pinigus, Jurgita įstengė Molėtų rajone įsigyti vieno kambario butą. Deja, jo įrengimui pinigų nebeliko: būsto grindys išdaužytos, sienos – pliko betono. 

Jurgita labai dėkinga vietos bendruomenės žmonėms, kurie padėjo įsivesti elektrą, dovanojo atlikusių baldų. Šeima labai džiaugiasi nors ir skurdžiais, bet pagaliau nuosavais ir saugiais namais. 

Patirtas smurtas šeimoje ir prasta finansinė padėtis – ne vienintelės bėdos moters gyvenime. Prieš kelis metus  vyresnįjį berniuką  sužalojo priklydęs šuo. Nevaldomas keturkojis smarkiai apdraskė vaiko veidą.

Jurgitos sūnus jau iškentėjo keturias operacijas, tačiau tai – toli gražu ne pabaiga. Gydytojai prognozuoja, kad norint atstatyti žalą prireiks mažiausiai dviejų operacijų. Tačiau veido ir patirtos traumos randai vaiką lydės visą gyvenimą. 

Humoro grupės „Ambrozija“ narė Violeta Mičiulienė pati išsiskyrė su vyru, po dešimties gyvenimo kartu metų, ir du vaikus augino viena. „Ši smulki, gyvenimo mėtoma ir vėtoma moteris yra nepaprastai stipri. Žiūrėdama į ją galiu nuoširdžiai pasakyti – vargu, ar pati sugebėčiau taip kabintis į gyvenimą“, – Jurgitos padėtį komentavo V. Mičiulienė.  

Lietuvoje skursta kas penkta šeima. Skyrybas patyrusios ir vienos vaikus auginančios moterys labai dažnai patenka į skurdo spąstus. Šią ir kitas pramogų pasaulio žvaigždes sujaudinusias istorijas išvysite „Maisto banko“ labdaros koncerte „Pasidalink“. Jį jau rytoj tiesiogiai jį transliuos LNK – pradžia 19:30. 

Paaukoti nepasiturinčių maitinimui galite skambindami arba siųsdami trumpąją žinutę telefonu 1343 (auka 2 eurai). Didesnę sumą galime pervesti per Paysera ir Paypal platformas  „Maisto banko“ svetainėje internete – www.maistobankas.lt/paremk.